Dr House House M.D.
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1200
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dr House": Gwiazdy po latach

​16 listopada minęła dekada, odkąd świat poznał metody działania złośliwego Gregory’ego House’a i jego ekipy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak aktorzy wykorzystali swoje pięć minut sławy, które niewątpliwie dał im jeden z najpopularniejszych seriali medycznych ostatnich lat.
Hugh Laurie (Gregory House)Po postawieniu ostatniej diagnozy w serialu (maj 2012 r.) 55-letni aktor poświęcił się swojej drugiej pasji - muzyce. 6 marca 2013 roku na sklepowe półki trafił drugi krążek artysty - "Didn’t It Rain". Trzy miesiące później Laurie wyruszył w trasę koncertową promującą najnowsze muzyczne dzieło. Tournée trwało do końca lata ub. roku, a na mapie spotkań z fanami znalazła się też Polska. Hugh zagrał w Poznaniu i Szczecinie. W międzyczasie pojawił się na dużym ekranie - w 2012 r. zagrał w nowozelandzkim filmie "Mr. Pip". Mamy dobrą wiadomość dla fanów stęsknionych talentu aktorskiego Lauriego. Podpisał kontrakty na udział w dwóch projektach 2015 r. Chodzi o film "Tommorowland" i gościnnej roli w serialu "Figurantka". W jego życiu prywatnym panuje spokój. Hugh jest przykładnym mężem Jo Green (od 1989 r.) i ojcem trójki dzieci - Charlesa (25 l.), Williama (23 l.) i Rebecki (20 l.). Rzadko gości w rubrykach plotkarskich. Ostatni raz pojawił się na ich łamach na początku 2014 r., kiedy zbojkotował rosyjską wódkę (polecił polską) za politykę nienawiści i nietolerancji prowadzoną przez Kreml.

Jesse Spencer (Robert Chace)35-letni Australijczyk skupia się głównie na karierze telewizyjnej. Kilka tygodni po ostatnim klapsie na planie "Dr House’a" (2012 r.) stacja NBC zaangażowała Jessego do swojej nowej produkcji "Chicago Fire", w której gra do dziś. W połowie 2013 r. do historii przeszedł jego związek z brazylijską surferką, Mayą Gabeirą. Para spotykała się przez ponad dwa lata. Szybko się pocieszył po rozstaniu, bo już w styczniu 2013 r. paparazzi przyłapali go na czułym pożegnaniu z tajemniczą brunetką. Kiedy nie gra, występuje na scenie muzycznej. Jest członkiem zespołu śpiewających aktorów "Band from TV", do którego należą m.in.: jego serialowy szef - Hugh Laurie, James Denton, Adrian Pasdar i Teri Hatcher.

Jennifer Morrison (Allison Cameron)W 2009 r. jej stały pobyt w ekipie z Princeton - Plainsboro dobiegł końca z powodu cięcia kosztów. Mimo to aktorka nie narzeka na nudę. Od kilku lat swój zawodowy czas dzieli między kino, teatr i telewizję. Po "Housie" mieliśmy okazję oglądać jej gościnne występy w "Jak poznałem waszą matkę" (2010 r.). Od ponad trzech lat gra jedną z głównych ról w serialu fantasy "Dawno, dawno temu", gdzie poznała aktora Sebastiana Stana. Spotykali się od maja 2012 r. do sierpnia 2013 r. Od tego czasu 35-letnia aktorka prowadzi życie singielki i skupia się na pracy zawodowej.

Lisa Edelstein (Lisa Cuddy)W maju 2011 r. media poinformowały, że Lisa nie wróci w ostatniej 8. serii "House’a". Fani byli w szoku. Aktorka zerwała kontrakt, bo nie dostała oczekiwanej podwyżki, a podczas rozmów okazało się, iż producenci chcą obciąć jej gażę. Po odejściu posypały się propozycje, lecz Lisa nie chciała wracać do pracy w pełnym wymiarze godzin. Zgodziła się na gościnne występy i role w filmach telewizyjnych. W ubiegłym roku postanowiła wrócić na mały ekran - dostała główną rolę w pierwszym serialu stacji Bravo - "Girlfriends’ Guide to Divorce". 25 maja 2014 r. 48-letnia aktorka poślubiła swojego wieloletniego partnera, artystę Roberta Russella. Jest ambasadorką wielu kampanii społecznych walczących o prawa ludzi i zwierząt.

Olivia Wilde (Remy "Trzynastka" Hadley)(Remy "Trzynastka" Hadley) W sierpniu 2011 r. aktorka ogłosiła, że żegna się z serialem. Powód? Chęć rozwijania kariery filmowej. Od tej pory, nie licząc drobnych gościnnych występów, fani Olivii mogą nacieszyć się jej talentem oglądając ją na dużym ekranie. W ciągu czterech lat zdążyła zagrać w prawie 20 tytułach, chociaż nie wszystkie okazały się hitami. Poza kamerami 30-letnia aktorka prowadzi intensywne życie. Po rozwodzie (2011 r.) z włoskim filmowcem, Tao Ruspoli, związała się z kolegą po fachu Jasonem Sudeikisem. W styczniu 2013 r. para zaręczyła się, a 20 kwietnia na świat przyszedł ich syn Otis Alexander. W wolnych chwilach Wilde bierze udział w politycznych i społecznych kampaniach budujących świadomość ludzi oraz udziela się charytatywnie.

Robert Sean Leonard (James Wilson)Jeden z pierwszych aktorów zaangażowanych do serialu. Wierny i cierpliwy towarzysz House’a. Po zakończeniu zdjęć skupił się na swojej największej miłości związanej z aktorstwem - teatrze, w którym można go zobaczyć częściej niż na ekranie. W telewizji pojawia się sporadycznie, ostatnio we "Wrogim niebie". Jeszcze jako gwiazdor "House’a", w lipcu 2008 r., poślubił sportsmenkę - dżokejkę - Gabriellę Sallick. Para doczekała się dwóch córek: Eleanor (2009 r.) i Claudii (2012 r.).

Omar Epps (Eric Foreman)41-letni obecnie Omar był wielokrotnie nagradzany za swoją kreację aktorską w "Housie". Aktor zrobił sobie dwuletnią przerwę zawodową po tym, jak padł ostatni klaps na planie produkcji. W 2014 r. powrócił na mały ekran w serialu ABC "Resurrection". Od 2006  r. jest szczęśliwym mężem piosenkarki R&B Keishy Spivey. Mają dwoje dzieci: córkę K’mari Mae (2004 r.) i syna Amira (2007 r.). Aktor ma jeszcze jedną córkę z poprzedniego związku - 14-letnią Aiyannę. W wolnym czasie Epps poświęca się rodzinie i muzyce.

Peter Jacobson (Chris Taub)Na liście płac "Dr House’a" znalazł się w 2006 r. Po roku zyskał status członka stałej obsady. Po okresie gościnnych występów w serialach (m.in.: "Bananowym doktorze" i "Żonie idealnej") w 2013 r. roku 49-letni Jacobson dołączył do ekipy "Raya Donovana". W  październiku media podały, że aktor ma zagrać w przygotowywanym serialu sensacyjnym "Colony", gdzie spotka się z Joshem Hollowayem i Sarą Wayne Callies. Swoje życie prywatne Peter trzyma z dala od mediów.

Kal Penn (Lawrence Kutner)Regularnie pojawiał się w 4. i 5. sezonie serialu. Zrezygnował z gry dla pracy w Biurze Stosunków Międzynarodowych w Białym Domu. Jako doradca prezydenta Obamy odpowiadał za relacje ze społecznościami Azji oraz Wysp Pacyfiku. Od 2013 r. piastuje urząd dyrektora w prezydenckim komitecie sztuki. Penn nie ukrywa, że woli politykę, a aktorstwo to dla niego tylko zastrzyk gotówki. W 2014 r. zdobył dyplom Uniwersytetu Stanford. Brak informacji o romansach skłania media do pytań o jego orientację.


Świat Seriali
Dowiedz się więcej na temat: Dr House | Hugh Laurie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy