Reklama

Downton Abbey

Downton Abbey

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 260
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Downton Abbey": Nadzieje legną w gruzach

​Luty 1922 jest przeraźliwie chłodny w Downton Abbey. Od tragicznej śmierci Matthew Crawley’a (Dan Stevens), który zginął w wypadku samochodowym tuż po narodzeniu synka George’a, minęło już ponad pół roku. Rodzina nadal nie może otrząsnąć się po tym wydarzeniu. Lady Mary pogrąża się w żałobie po stracie męża, a majątek wpada w kolejne tarapaty finansowe.


Reklama

Powrót do normalności


Najwięcej zmian czeka młodą wdowę. Najbliżsi starają się pomóc jej w pogodzeniu się ze stratą, ale nie jest to łatwe zadanie.

- Od śmierci Matthew Mary zachowuje się jak żywy trup. Kompletnie poddała się i straciła chęć do życia - mówi Gareth Neame, producent wykonawczy serialu. - W nadchodzącej serii staniemy się świadkami jej przebudzenia. Będzie musiała znaleźć nowy powód, by otrząsnąć się z żalu i wrócić do pełni sił - dodaje. Michelle Dockery, serialowa Mary, uważa, że jej bohaterka wykonała duży krok w tył.

- Znów stała się tą chłodną arystokratką, którą poznaliśmy w pierwszym sezonie. Nie wie, kogo opłakuje bardziej: Matthew, czy osobę jaką się stała dzięki niemu. Chyba bardziej przeraża ją to, że zamknęła się w sobie i skupiła na swoim bólu - mówi aktorka.

- Mąż wyzwalał w niej tę wrażliwą, czułą i kochającą kobietę, a teraz jest w kompletnej rozsypce. Pod koniec 3. serii miała wszystko: ukochanego mężczyznę, urodziła syna, czy to nie idealne zakończenie walki o dziedzictwo Grantham? A jednak te chwile szczęścia okazały się bardzo ulotne - dodaje Dockery.

Na domiar złego młoda matka niechętnie będzie opiekowała się swoim kilkumiesięcznym synkiem. - Nie chce spędzać czasu z George’em, bo za bardzo przypomina jej Matthew. Mary nie jest najlepszym materiałem na troskliwą mamusię. Macierzyństwo do niej nie pasuje. Kiedy wdowa upora się z depresją, wróci do myślenia o przyszłości majątku. Dzięki wsparciu hrabiny Violet (Maggie Smith) zacznie współpracować z Bransonem i uczyć się zarządzania posiadłością. Okaże się też, że Matthew uczynił z niej jedyną dziedziczkę jego fortuny, co nie spodoba się jej ojcu. Lord Grantham nie ma nosa do inwestycji, co stanie się powodem spięć ze współwłaścicielami posiadłości. Z kolei Cora wróci do szukania kolejnego męża dla córki. Na horyzoncie szybko pojawi się kilku adoratorów. Czy Mary jest gotowa na nowe uczucie, przekonamy się niebawem.

Ciągle na zakręcie


Kłopoty nie ominą Edith Crawley (Laura Carmichael) zakochanej w swoim szefie. Kiedy Michael wyjedzie, by się dla niej rozwieść z żoną, młoda arystokratka dokona odkrycia, które wstrząśnie posadami całego zamku.

- Twórcy serialu chcieli, by ich romans przypominał szaloną relację Sylvii Plath i Teda Hughesa. Możemy spodziewać się wielu dramatycznych scen - mówi Laura. To nie wpłynie na poprawę stosunków ze starszą siostrą. Będzie wrzało również życiu służby w Downton. Anna (Joanne Froggatt) i Bates wreszcie są razem. Niestety, ich sielanka nie potrwa długo.

- Początek 4. sezonu zaczyna się pięknie, ale czeka ich kolejny koszmar. Anna znajdzie się w przerażającej sytuacji, która zaważy na dalszej przyszłości jej małżeństwa - zdradza Froggatt. W Downton pojawi się też kilka nowych postaci, które ożywią pogrążoną w smutku posiadłość. Czekają nas również wycieczki do Londynu lat 20. ub. wieku, kiedy świat zakochał się w jazzie, rozszalał w tanecznych krokach quickstepu i foxtrota, a także dostrzegł emancypację kobiet i ich rosnącą rolę w społeczeństwie.

nex

Dowiedz się więcej na temat: Downton Abbey

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje