Reklama

Downton Abbey

Downton Abbey

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 262
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Downton Abbey": Koniec ery

Każda podróż dobiega końca, więc i era królowania Crawleyów na małych ekranach musiała się kiedyś skończyć. Na początku września rozpocznie się emisja szóstego, finałowego sezonu serialu "Downton Abbey". Uwaga, spoilery!

Brytyjski hit podbił serca fanów na całym świecie. Niejednokrotnie jego scenarzyści udowadniali również, że nie boją się podejmować trudnych tematów lub decyzji, które szokowały i zasmucały widzów (śmierć Matthew i Sybil w 3. sezonie dla wielu była nie do przełknięcia).

Reklama

Po sześciu sezonach oraz kilkunastu nominacjach do najważniejszych nagród przemysłu filmowego (BAFTA, Emmy) serial autorstwa Juliana Fellowesa dobiegnie końca.

We wrześniu w Anglii (a w Stanach w styczniu 2016 roku) zostanie wyemitowana ostatnia seria "Downton Abbey". Przygotowaliśmy dla was parę informacji o 6. sezonie.

Co czeka Crawleyów?

Robert i Cora Crawley (Hugh Bonneville i Elizabeth McGovern)

Dla Lorda i Lady Grantham sezon szósty przyniesie wielkie zmiany. Cora stanie się bardziej niezależna i będzie starała znaleźć sobie miejsce poza posiadłością i... rodziną.L

"Cora chce odnaleźć się w nowych czasach i uniezależnić od Roberta oraz Crawleyów. Chce w pewnym sensie stanąć na własnych nogach, a dzięki temu pomaga Robertowi (tradycjonaliście) przystosować się do nowej rzeczywistości" - mówi McGovern.

Oprócz tego, relacje pomiędzy dwójką bohaterów z pewnością się polepszą.

Mary Crawley (Michelle Dockery)

Czy skończą się w końcu miłosne kłopoty Lady Mary? Po śmierci Matthew bardzo ciężko było się jej ponownie z kimś związać. Twórcy serialu chcą skupić się na tym wątku - po wszystkich tragediach jakich doświadczyła Mary, bohaterka nie potrafi na nowo się otworzyć i jest... starsza.

Jej sytuacja jest więc o wiele bardziej skomplikowana niż wtedy, kiedy poznała i zakochała się w Matthew. Czy w takim razie czeka ją szczęśliwe zakończenie? W 6. sezonie ponownie zobaczymy Henry'ego Talbota (Matthew Goode), więc kto wie?

Violet Crawley (Maggie Smith)

Hrabina i Isobel Crawley (Penelope Wilton) znajdą się po przeciwnych stronach barykady. Co będzie tego powodem? Szpital i jego problemy. Violet, w odróżnieniu od przyjaciółki i kuzynki, nie będzie zbytnio zależeć na pacjentach, co wywoła gorący sprzeciw Isobel.

Oprócz tego, jak zapowiadają twórcy i koleżanki z planu, Violet będzie w wyborowej formie - co oznacza, że skomentuje wszystko z odpowiednią domieszką ironii oraz wtrąci się do wszystkich spraw Downton. Nie bez powodu jest w końcu ulubienicą publiczności.

Lady Edith (Laura Carmichael)

Edith zostanie właścicielką gazety, co zmusi ją do zmierzenia się z typowymi problemami kobiet w miejscu pracy w latach 20. Często będzie dochodzić do konfliktów pomiędzy bohaterką a Panem Skinnerem, redaktorem gazety. Czy Edith poradzi sobie z nieprzyjemnym współpracownikiem?

Bates i Anna (Brendan Coyle i Joanne Froggatt)

Jakby Anna i Bates (chyba ulubiona para fanów serialu) nie mieli wystarczająco dużo kłopotów to Joanne Froggatt zapowiada, że "bohaterowie zostaną poddani nowej próbie. Czekają ich nowe problemy, ale droga do szczęścia jest długa i trudna".

Przewidujemy, że i Annę, i Batesa czeka ciężka przeprawa - pamiętajmy, że nadal jest prowadzone śledztwo w sprawie śmierci Alexa Greena, a Bates jest jednym z podejrzanych.

I inni

W 6. sezonie zobaczymy prawie wszystkie postacie znane z poprzednich serii: pojawi się Daisy Mason, Thomas Barrow, Tom Branson (Allen Leech, odtwróca roli Toma, był ostatnio widziany na planie).

Jednak wśród samych pozytywnych wiadomości musi znaleźć się ta i mniej szczęśliwa - w finałowym sezonie nie zobaczymy rodziny Cory (w matkę hrabiny wcielała się 3. serii Shirley McLaine). Poza tym, jak sugerują twórcy, nie na wszystkich czeka szczęśliwe zakończenie...

Aha, zapomnielibyśmy o rzeczy najważniejszej! W 6. sezonie w Downton pojawi się... lodówka! Czasy rzeczywiście się zmieniają.

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Downton Abbey | Michelle Dockery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje