Reklama

Doręczyciel

Ocena
serialu
5,3
Przeciętny
Ocen: 95
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nietypowa rola Artura Barcisia

Już 1 marca na antenie TVP1 zadebiutuje nowy serial z Arturem Barcisiem w nietypowej roli nieprzystosowanym do życia mężczyźnie.

"Doręczyciel" to 13-odcinkowy serial o nieprzystosowanym do samodzielnego życia Janku Kaniewskim, który po utracie matki musi mierzyć się z codziennym życiem.

Reklama

Jak informuje TVP:

"Doręczyciel" w reżyserii Macieja Wojtyszko, w odróżnieniu od innych seriali komercyjnych, to zdecydowanie misyjna pozycja programowa TVP1, która promuje pozytywne wzorce i zachęca do optymistycznego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość".

Perypetie głównego bohatera stanowią jedynie pretekst do rozwinięcia innych wątków obyczajowych w serialu, w którym zagrają również Emilian Kamiński, Radosław Pazura, Jerzy Schejbal, Jan Machulski, Elżbieta Zającówna czy Anna Dymna.

Artur Barciś do roli przygotowywał się ponad dwa lata:

"Od dawna wiedziałem, że będę grał tę rolę i obserwowałem ludzi podobnych do Janka. Jak się zachowują, jak chodzą, jak reagują na otaczającą ich rzeczywistość. Godzinami przesiadywałem w barach mlecznych, gdzie często można było spotkać takie osoby. Już na etapie czytania scenariusza intuicyjnie wiedziałem jak mam zagrać tę postać - prawie normalnego człowieka. A ponieważ prawie jak wiadomo robi wielką różnicę, zależało mi na tym, aby ta różnica nie była zbyt duża. Swoją postać złożyłem z wielu ludzi, których spotkałem w życiu, nie wzorując się na nikim konkretnym."

Zdjęcia do serialu trwały 88 dni. Pierwszy dzień zdjęciowy miał miejsce 6 listopada 2007 r., ostatni klaps na planie padł 8 marca 2008 r. Zdjęcia kręcone były głównie w Warszawie.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje