Reklama

Le casa de papel

Dom z papieru

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 247
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dom z papieru": Netflix nietypowo reklamuje serial na krakowskim Rynku

W piątek, 19 lipca, na Rynku Głównym w Krakowie, obok rzeźby-głowy Igora Mitoraja, pojawiła się podobnej wielkości maska Salvadora Dalego. Budząca zainteresowanie rzeźba to reklama 3. sezonu serialu Netflix "Dom z papieru", o czym podobno nie wiedziały władze Krakowa.

"Władze Krakowa nie wiedziały, że maska Dalego na Rynku Głównym to reklama i naliczyły za nią jedynie 274 zł opłaty" - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Na dole postumentu jest widoczny napis "Kradzież to prawdziwa sztuka".

Maska Salvadora Dalego została umieszczona na postumencie z napisem: "Kradzież to prawdziwa sztuka". Maska jest bardzo charakterystyczna - używają jej bohaterowie serialu "Dom z papieru". Rzeźba promuje trzeci sezon, który można oglądać na Netflixie od 19 lipca.

Instalacja Netflixa będzie na Rynku Głównym do 5 sierpnia.

Rzecznik prasowy magistratu, Dariusz Nowak poinformował, że Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu wydał zgodę na umieszczenie tej maski na Rynku, bo z dokumentów złożonych przez Netflix wynikało, że będzie to rzeźba, a nie reklama.

Jak czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl, jeżeli krakowscy urzędnicy stwierdzą, że rzeźba jest reklamą, to zostanie doliczona dodatkowa opłata.

Netflix wydał oświadczenie, w którym dowodzi, że krakowski magistrat otrzymał jednak wszystkie informacje dotyczące instalacji i celu przedsięwzięcia.

"Firma Netflix, planując instalację promocyjną serialu 'Dom z papieru' na krakowskim Rynku Głównym, przesłała do Urzędu Miasta Krakowa pełną dokumentację dotyczącą projektu, jego wizualizację i cel przedsięwzięcia. Na podstawie tych dokumentów Urząd Miasta Krakowa udostępnił firmie Netflix cześć Rynku Głównego na określony czas i przy zaangażowaniu uzgodnionych środków finansowych. Jeśli Urząd Miasta Krakowa stwierdzi, że powinna nastąpić zmiana kwalifikacji opisywanej instalacji, Netlfix oczywiście pokryje wszystkie dodatkowe koszty wynikające z tej zmiany" - czytamy w oświadczeniu.

"Dom z papieru" przedstawia historię ośmiorga przestępców, którzy barykadują się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy.

W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan. Najnowszy, 3. sezon popularnego hiszpańskiego serialu pojawił się na Netflixie 19 lipca 2019 roku.


INTERIA.PL/Wirtualnemedia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje