Reklama

Le casa de papel

Dom z papieru

Ocena
serialu
9,4
Super
Ocen: 87
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dom z papieru": Netflix nietypowo reklamuje serial na krakowskim Rynku

W piątek, 19 lipca, na Rynku Głównym w Krakowie, obok rzeźby-głowy Igora Mitoraja, pojawiła się podobnej wielkości maska Salvadora Dalego. Budząca zainteresowanie rzeźba to reklama 3. sezonu serialu Netflix "Dom z papieru", o czym podobno nie wiedziały władze Krakowa.

"Władze Krakowa nie wiedziały, że maska Dalego na Rynku Głównym to reklama i naliczyły za nią jedynie 274 zł opłaty" - informuje portal Wirtualnemedia.pl.

Reklama

Na dole postumentu jest widoczny napis "Kradzież to prawdziwa sztuka".

Maska Salvadora Dalego została umieszczona na postumencie z napisem: "Kradzież to prawdziwa sztuka". Maska jest bardzo charakterystyczna - używają jej bohaterowie serialu "Dom z papieru". Rzeźba promuje trzeci sezon, który można oglądać na Netflixie od 19 lipca.

Instalacja Netflixa będzie na Rynku Głównym do 5 sierpnia.

Rzecznik prasowy magistratu, Dariusz Nowak poinformował, że Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego krakowskiego magistratu wydał zgodę na umieszczenie tej maski na Rynku, bo z dokumentów złożonych przez Netflix wynikało, że będzie to rzeźba, a nie reklama.

Jak czytamy w portalu Wirtualnemedia.pl, jeżeli krakowscy urzędnicy stwierdzą, że rzeźba jest reklamą, to zostanie doliczona dodatkowa opłata.

Netflix wydał oświadczenie, w którym dowodzi, że krakowski magistrat otrzymał jednak wszystkie informacje dotyczące instalacji i celu przedsięwzięcia.

"Firma Netflix, planując instalację promocyjną serialu 'Dom z papieru' na krakowskim Rynku Głównym, przesłała do Urzędu Miasta Krakowa pełną dokumentację dotyczącą projektu, jego wizualizację i cel przedsięwzięcia. Na podstawie tych dokumentów Urząd Miasta Krakowa udostępnił firmie Netflix cześć Rynku Głównego na określony czas i przy zaangażowaniu uzgodnionych środków finansowych. Jeśli Urząd Miasta Krakowa stwierdzi, że powinna nastąpić zmiana kwalifikacji opisywanej instalacji, Netlfix oczywiście pokryje wszystkie dodatkowe koszty wynikające z tej zmiany" - czytamy w oświadczeniu.

"Dom z papieru" przedstawia historię ośmiorga przestępców, którzy barykadują się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy.

W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan. Najnowszy, 3. sezon popularnego hiszpańskiego serialu pojawił się na Netflixie 19 lipca 2019 roku.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje