Dom pod Dwoma Orłami

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 163
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dom pod Dwoma Orłami": Nowy serial historyczny od grudnia w TVP 1!

Choć zdjęcia do nowego serialu historycznego TVP wystartowały jeszcze w 2019 roku, pierwszy odcinek produkcji ma trafić na ekrany dopiero pod koniec tego roku. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl pierwszy odcinek "Domu pod Dwoma Orłami" pojawi się w telewizyjnej Jedynce na początku grudnia.

"Dom pod Dwoma Orłami": Co wiemy o produkcji?

Nowy serial TVP przeniesie nas na Dolny Śląsk. Fabuła produkcji osnuta jest wokół historii tożsamości Dolnego Śląska opowiedzianej przez pryzmat tytułowego domu i jego mieszkańców.

Opowieści o seniorce rodu, Zofii Szablewskiej, jej córki Heleny Lach i wnuczki Marianny, towarzyszy autentyczne wydarzenie z historii Polski 1997 roku - powódź tysiąclecia, która odkrywa tajemnice i na nowo kształtuje pozornie spokojne życie rodziny.

Opowieść rozpoczyna się latem 1997 roku, tuż przed nadejściem słynnej dwunastometrowej fali powodziowej zalewającej Wrocław. Mieszkańcy "Domu pod Dwoma Orłami" to babcia Zofia Szablewska, pełna energii, ciepła i humoru kobieta, jej córka Helena, chłodna perfekcjonistka oraz powracająca z narzeczonym ze stypendium w USA Marianna, ukochana wnuczka Zofii.

Reklama

Dramat rodziny rozpoczyna się, kiedy fala powodziowa zalewa dom, zaś babcia Zofia w tym samym momencie trafia do szpitala z powodu udaru. Niefortunny zbieg okoliczności doprowadza do odkrycia przez Mariannę poniemieckich śladów w zniszczonym przez żywioł domu, dzięki którym odnajduje pamiętnik pierwszej właścicielki "Domu pod Dwoma Orłami", Lisy Weber. Zapisana na kartkach historia, ukazująca przedwojenny niemiecki świat, na zawsze zmieni życie mieszkańców szarej willi we Wrocławiu.

W nowej produkcji TVP zobaczymy gwiazdy polskiego kina, a także debiutujących utalentowanych aktorów. W roli Marianny wystąpi Sonia Mietielica, jej matkę Helenę zagra Agnieszka Mandat. W postać babci Zofii w młodzieńczych latach wcieli się Karolina Gruszka, zaś w dojrzałym wieku - Małgorzata Zajączkowska. W roli niemieckich właścicieli domu, zobaczymy debiutującą Karolinę Rzepę w roli Lisy, Adriana Zarembę w roli Karla oraz Andrzeja Seweryna jako ich ojca - Johannesa.

"Dom pod Dwoma Orłami": Emisja

Początkowo serial miał być pokazywany na telewizyjnej Jedynce w niedzielne wieczory, od grudnia 2021. Ostatecznie pasmo to zostało zajęte przez ukraiński serial "Zniewolona" (stacja emitowała w każdą niedzielę po dwa odcinki trzeciej serii). Teraz, jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, produkcja pojawi się na ekranach dokładnie rok później. 10-odcinkowy serial będzie można oglądać od grudnia na antenie TVP 1. Póki co nie jest znana dokładna data i godzina premiery pierwszego odcinka.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dom pod Dwoma Orłami

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy