Dom pod Dwoma Orłami

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 43
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Andrey Zhuravskyi: Kim jest gwiazdor serialu "Dom Pod Dwoma Orłami"?

W serialu "Dom pod Dwoma Orłami", którego akcja toczy się m.in. na Kresach Wschodnich, zagrało wielu ukraińskich aktorów. Jednym z nich jest Andrey Zhuravskyi. 28-letni absolwent Kijowskiego Państwowego Instytutu Sztuk Teatralnych.

Andrey urodził się we Lwowie. Kiedy miał 10 lat, cała rodzina przeprowadziła się do Kijowa, gdzie w 2017 skończył szkołę aktorską. Od czterech lat mieszka w Polsce ze swoją dziewczyną - najpierw przez dwa lata w Krakowie, a od dwóch lat w Warszawie. 

Andrey Zhuravskyi: Gwiazdor serialu "Zniewolona" od czterech lat mieszka w Polsce

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie, jego życie bardzo się zmieniło. To dla aktora i jego bliskich zupełnie nowe doświadczenie i trudny czas. Na szczęście rodzinie Andreya udało się znaleźć bezpieczną przystań w Warszawie. 

Przystojny aktor powoli podbija polską branżę filmową. Zagrał już w "Koronie królów". W 2023 zobaczymy go w dwóch kolejnych serialach - "Dziewczyna i kosmonauta" w reżyserii Bartosza Prokopowicza oraz w "Domu pod Dwoma Orłami" Waldemara Krzystka. 

Reklama

"Gram Ukraińca o imieniu Wasylko, który stracił swoją matkę i przygarnęła go polska rodzina Szablewskich. Od tego zaczyna się moja historia w serialu. Bardzo dobrze wspominam pracę na planie i całą ekipę. Wydaje mi się, że nakręciliśmy dużo dobrego materiału" - przyznał Andrey Zhuravskyi. 

Aktor czeka też na premierę czwartego sezonu ukraińskiego serialu "Zniewolona" - gdzie zagrał jedną z głównych ról - który w Polsce stał się wielkim hitem.

AKPA
Dowiedz się więcej na temat: Dom pod Dwoma Orłami | Andrey Zhuravskyi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama