Reklama

Penny Dreadful

Dom grozy

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 50
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dom grozy": Nie będzie sezonu czwartego

W końcu potwierdziły się spekulacje dotyczące przyszłości "Domu grozy". Jak się okazuje nie powstanie czwarty sezon, a ostatni odcinek trzeciej serii był finałem produkcji. Serial nie został jednak skasowany - do jego zakończeniu doszło za obopólną zgodą twórców i stacji Showtime.

W wywiadzie udzielonym serwisowi TVLine John Logan (twórca "Domu grozy") oraz David Nevins, prezes stacji Showtime, wyjaśnili dlaczego postanowili zakończyć historię Vanessy w taki sposób i tak szybko. Logan zdradza, że serial w zamyśle zawsze był opowieścią o Vanessie i jej zmaganiach z wiarą, co wcześniej czy później musiało się zakończyć akceptacją tej wiary bądź jej odrzuceniem.

Reklama

"W połowie drugiego sezonu, więc około dwa lata temu - planowałem trzeci serię i doszedłem do wniosku, że ten moment musi nastąpić w tym miejscu opowieści. Jedynym sposobem, aby osiągnąć zamierzony efekt była śmierć Vanessy. Wtedy też zdecydowałem, że czas napisać takie zakończenie, które uhonoruje wszystkie postaci. Dla pisarza to ciężkie zadanie. Jestem przywiązany do tych bohaterów, szczególnie do Vanessy. Koniec trzeciej serii to piękne zakończenie jej losów, a zarazem historii pozostałych postaci".

Z kolei David Nevins przyznaje, że serial nigdy nie mógł być produkcją, która ciągnęłaby się przez sześć czy siedem sezonów. Jednak kiedy John Logan zaprezentował mu plan trzeciej serii, prezes Showtime próbował przekonać twórcę, aby zmienił zdanie.

"Sercem serialu jest Vanessa Ives i Eva Green. Nie chciałem kontynuować serialu bez tych dwóch elementów, które sprawiły, że produkcja stała się hitem. Po kilku rozmowach z Johnem stwierdziłem w końcu 'Ok, możemy zrobić to w taki sposób'. Pozostało więc tylko jedno pytanie - czy decydujemy się ogłosić, że trzeci sezon będzie finałową serią? Wydaje mi się, biorąc pod uwagę charakter serialu, że widzowie powinni być zaskoczeni. Zdaję sobie sprawę, że produkcja ma wielu zagorzałych fanów, którzy mogą zareagować bardzo emocjonalnie".

Z całą pewnością Nevins się nie mylił - większość fanów komentujących decyzję stacji w mediach społecznościowych chciałaby, aby powstał czwarty sezon.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje