Reklama

Disney+: Seriale

Ocena
serialu
5,9
Przeciętny
Ocen: 16
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​"The Mandalorian": Wpadka Disneya! Musieli usunąć "Faceta w dżinsach" z jednego z odcinków

Uwadze fanów analizujących każdą klatkę ulubionej produkcji nie umknie żaden szczegół. Po premierze czwartego odcinka drugiego sezonu popularnego serialu "The Mandalorian" zatytułowanego "Oblężenie" fani dostrzegli w jednym z jego kadrów współcześnie ubranego mężczyznę, który został nazwany "Facetem w dżinsach". Porównywana do słynnego kubka ze Starbucksa w "Grze o tron" wpadka została skorygowana przez studio Disneya i zniknęła z odcinka serialu dostępnego na platformie Disney+.

Nie pomogły miliony dolarów na produkcję i nowoczesne technologie wprowadzone do świata kina i seriali przez twórców "The Mandalorian". Nie ustrzegli się oni wpadki, a w fazie postprodukcji odcinka nikt nie zauważył, że jeden z członków ekipy filmowej znalazł się przez chwilę w jednej ze scen odcinka. Można było go zobaczyć podczas sceny strzelaniny, w której na pierwszym planie widoczne są postaci grane przez Pedro Pascala, Ginę Carano i Carla Weathersa. "Facet w dżinsach" przygląda się im słabo schowany za częścią scenografii.

Wpadka w przeważnie chwalonym serialu "The Mandalorian" została przyjęta przez fanów z sympatią i przymrużeniem oka. Postać znalazła swoje miejsce w tzw. "Wookieepedii", gdzie dostała swoją podstronę. Nazwana tam "Admirałem Jeffem Niebieskie-Dżinsy" została opisana jako aktywny oficer Imperium, biorący udział w kilku walkach, jakie rozegrały się w bardzo odległej Galaktyce. "Znany ze swojego dziwnego ubrania w postaci T-shirtu i niebieskich dżinsów, jest przebiegłym wojownikiem i szanowanym osobnikiem" - można przeczytać w opisie postaci admirała.

Reklama

Jak nagle pojawił się "Facet w dżinsach", tak samo nagle zniknął. Studio Disneya zdecydowało się na komputerowe usunięcie tej sympatycznej wpadki z odcinka i członka ekipy filmowej serialu "The Mandalorian" próżno już szukać w "Oblężeniu". W piątek, 27 listopada, na platformie streamingowej Disney+ pojawił się piąty odcinek serialu zatytułowany "Jedi". To jeden z najwyżej ocenianych odcinków serialu, który sprawił, że wszyscy fani rozmawiają już tylko o nim, a nie o wpadce z poprzedniego rozdziału. Odcinki "The Mandalorian" określane są właśnie mianem rozdziałów.

Wpadki nie są niczym niezwykłym w popularnych serialach. Dostępność ich odcinków na platformach streamingowych umożliwia wprowadzanie korekt na bieżąco. Dzięki temu nie stanowi żadnego problemu zastąpienie odcinka z wpadką jego nową wersją z poprawionymi błędami. Podobny los spotkał wspomniany wyżej kubek ze Starbucksa z "Gry o tron". On też został usunięty komputerowo.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje