Reklama

Disney+: Seriale

Ocena
serialu
6,5
Niezły
Ocen: 21
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Obi-Wan Kenobi": Ewan McGregor chciał adoptować serialowego wielbłąda

Już wkrótce do katalogu serwisu streamingowego Disney+ trafi serial "Obi-Wan Kenobi" z Ewanem McGregorem w roli głównej. Osadzona w świecie "Gwiezdnych wojen" produkcja prześledzi losy słynnego mistrza Jedi i mentora Luke’a Skywalkera. McGregor ujawnił w najnowszym wywiadzie, że po zakończeniu zdjęć planował zaopiekować się partnerującym mu na planie wielbłądem o imieniu Silas. "Uwielbiałem go. Nie wiem, co on do mnie czuł, ale wspaniale było grać u jego boku" - wyjawił aktor.

27 maja na platformie streamingowej Disney+ zadebiutuje wyczekiwany przez fanów "Gwiezdnych wojen" serial "Obi-Wan Kenobi". Główną rolę zagrał Ewan McGregor. Gwiazdor takich produkcji, jak "Debiutanci", "Moulin Rouge!" czy "Fargo", w słynnego rycerza Jedi wcielił się wcześniej w trylogii prequeli kultowej serii obejmującej filmy "Mroczne widmo", "Atak klonów" oraz "Zemsta Sithów". W jednym z wywiadów udzielonych w ramach promocji swojego nowego serialu McGregor opowiedział o więzi, jaką nawiązał z partnerującym mu na ekranie wielbłądem o imieniu Silas.

Reklama

Ewan McGregor u boku wielbłąda w serialu "Obi-Wan Kenobi"

"Uwielbiałem go. Nie wiem, co on do mnie czuł, ale wspaniale było grać u jego boku. Dodatkowym plusem było to, że nasz trener cały czas nazywał mnie kowbojem. "No, dalej, kowboju!" - mówił. Dla każdego Szkota bycie tak nazywanym jest niesamowitą frajdą" - zdradził aktor w rozmowie z "Empire". I dodał, że poważnie zastanawiał się nad zaadoptowaniem Silasa. Rozsądek wziął jednak górę. 

"Jego opiekun dostrzegł, że naprawdę go polubiłem i pewnego dnia powiedział: ‘Ma 20 lat i jest bliski zakończenia kariery. Szukamy dla niego nowego domu’. Odparłem wtedy: ‘Och, nie mów mi takich rzeczy, bo naprawdę go wezmę. Wrócę do żony i dzieci i powiem: ‘Hej, zobaczcie, kogo przyprowadziłem. Możemy trzymać wielbłąda w ogródku, prawda?’" - ujawnił McGregor.

"Obi-Wan Kenobi": Co wiemy o serialu Disney+?

Akcja nowego serialu Disney+ rozgrywa się w czasach Wielkiej Czystki Jedi, a więc 10 lat po wydarzeniach ukazanych w "Zemście Sithów". Fabuła koncentruje się na losach ocalałego z pogromu mistrza Jedi - Obi-Wana Kenobiego, który ukrywa się na pustynnej planecie Tatooine. Bohater musi skonfrontować się ze swoją największą życiową porażką - upadkiem ucznia i najlepszego przyjaciela Anakina Skywalkera. Po tym, jak przeszedł on na ciemną stronę Mocy, przeistaczając się w nikczemnego Dartha Vadera, walnie przyczynił się do upadku zakonu Jedi. Podczas swojego wygnania Obi-Wan Kenobi czuwa nad synem dawnego druha, młodym Lukiem Skywalkerem, od którego zależeć będzie przyszłość całej galaktyki.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy