Reklama

Disney+: Seriale

Ocena
serialu
5,9
Przeciętny
Ocen: 16
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niedługo ruszają zdjęcia do serialu o bohaterze „Gwiezdnych wojen” Cassianie Andorze

Toby Haynes, reżyser takich seriali jak m.in. „Doktor Who”, „Sherlock” czy „Czarne lustro”, zajmie się reżyserią nowego serialu, którego akcja umiejscowiona jest w uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Głównym bohaterem tej produkcji będzie Cassian Andor. W tę postać w filmie „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” wcielał się Diego Luna.

Tym samym Haynes zastąpił na stanowisku reżysera Tony’ego Gilroya, który miał zająć się realizacją tego serialu.

Reklama

Jak podaje serwis "Deadline", decyzja o rezygnacji Gilroya spowodowana była pandemią COVID-19 i podjął ją on sam. Nie chciał podjąć ryzyka podróży z Nowego Jorku do Wielkiej Brytanii, gdzie rozpoczną się zdjęcia do serialu i uznał, że będzie lepiej, jeśli jego obowiązki przejmie Toby Haynes.

Nie oznacza to jednak, że Gilroy żegna się z serialem. Dalej pełnił on będzie funkcję jego showrunnera i producenta wykonawczego. Haynes był brany pod uwagę jako reżyser kolejnych odcinków, więc jego wybór nie jest przypadkowy. Jego atutem jest też to, że przebywa już w Wielkiej Brytanii.

Zdjęcia do tego znajdującego się w fazie preprodukcji serialu o Cassianie Andorze mają ruszyć już w przyszłym miesiącu. Obok Luny wystąpią w nim również Adria Arjona, Denise Gough, Genevieve O’Reilly, Stellan Skarsgard oraz Kyle Soller.

Akcja serialu rozgrywać się będzie przed wydarzeniami ukazanymi w filmie "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie", w pierwszych dniach rebelii przeciwko Galaktycznemu Imperium. Szczegóły fabuły nie są jednak znane. Określany jest on mianem thrillera szpiegowskiego. Według wcześniejszych informacji, do swojej roli z filmu "Łotr 1" powróci też Alan Tudyk, który użycza głosu droidowi K-2SO.

W najbliższym czasie fani "Gwiezdnych wojen" nie będą mogli narzekać na brak propozycji przeznaczonych dla nich. 30 października na platformę Disney+, tę samą, na której pojawi się serial o Cassianie Andorze, trafi pierwszy odcinek drugiego sezonu serialu "The Mandalorian".

Z kolei na styczeń 2021 roku planowana jest premiera komiksu "Star Wars: The High Republic", którego akcja ma rozgrywać się około dwustu lat przed wydarzeniami z filmu "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo".

Ponieważ okres ten nie został wcześniej przedstawiony w żadnym z filmów czy seriali, jego twórcy mają spore pole do popisu w kwestii nowych historii i bohaterów. Obok nich pojawią się też postaci znane już z Sagi, m.in. Yoda. Twórcy zapowiadają, że w komiksie można spodziewać się bardzo potężnych i przerażających złoczyńców. (PAP Life)

kal/ gra/

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje