Disney+: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 79
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kim jest tajemniczy aktor "Szoguna"? Wcześniej oglądaliśmy go u boku gwiazdy

W tym tygodniu na platformie Disney+ zadebiutował serial "Szogun", będący adaptacją powieści autorstwa Jamesa Clavella. W jedną z głównych ról wciela się tajemniczy aktor o jeszcze bardziej enigmatycznym nazwisku. Kim jest Cosmo Jarvis?

"Szōgun": O czym opowiada serial?

"Szōgun" to produkcja, która zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne (Cosmo Jarvis) - angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne'a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai) - tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Reklama

Dziesięcioodcinkowa adaptacja bestsellerowej powieści Jamesa Clavella została stworzona wspólnie przez Rachel Kondo i Justina Marksa, który pełnił także funkcję showrunnera i producenta wykonawczego. Pozostałymi producentami wykonawczymi są Michaela Clavell, Edward L. McDonnell, Michael De Luca i Rachel Kondo. Serial powstał z ramienia wytwórni FX Productions.

W serialu występują nagradzani japońscy aktorzy i aktorki, w tym Tadanobu Asano jako Kashigi Yabushige, bliski sojusznik Toranagi; Hiroto Kanai jako Kashigi Omi, młody przywódca wioski rybackiej, w której odnaleziono statek Blackthorne'a; Takehiro Hira jako Ishido Kazunari, potężny biurokrata będący głównym rywalem Toranagi; Moeka Hoshi jako Usami Fuji, wdowa, która musi znaleźć nowe powołanie w obliczu walki swego pana; Tokuma Nishioka jako Toda Hiromatsu, zaufany generał i najbliższy przyjaciel Toranagi; Shinnosuke Abe jako Toda Hirokatsu ("Buntaro"), zazdrosny mąż Mariko; Yuki Kura jako Yoshii Nagakado, zuchwały syn Toranagi; oraz Fumi Nikaido jako Ochiba no Kata, szanowana matka dziedzica, która nie cofnie się przed niczym, aby położyć kres Toranadze stojącego na drodze jej syna ku zdobyciu władzy.

"Szōgun": Kim jest Cosmo Jarvis?

Cosmo Jarvis to 34-letni brytyjski aktor o armeńskich korzenia. Początkowo rozwijał karierę muzyczną - od 2006 roku wydał sześć albumów. W 2012 roku wyreżyserował swój film i w nim zagrał. "The Naughty Room" to 75-minutowa czarna komedia, która nie przyniosła twórcy zbyt dużego rozgłosu.

Przed "Szōgunem" widzowie mogli Cosmo Jarvisa podziwiać w kostiumowym melodramacie "Perswazje" u boku Dakoty Johnson. Wcześniej występował m.in. w "Lady M." czy "Godzinie zmierzchu". W styczniu 2023 roku ogłoszono, że Jarvis dołączył do obsady filmu "Alto Knights", którego premiera zaplanowana jest na listopad tego roku.

"Szōgun": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Szōgun" jest dostępny na platformie Disney+.

Czytaj więcej: Streamingowe hity na 2024 rok! Polskie seriale i emocjonujące widowiska

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Szogun
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy