Reklama

George Lucas zostanie bohaterem serialu dokumentalnego

Gdy w 1977 roku na ekrany kin wchodził film "Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja", nikt nie spodziewał się, że zostanie międzynarodowym fenomenem. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie współczesną kulturę bez "Gwiezdnych wojen". Teraz twórca sagi doczeka się serialu dokumentalnego.

Właściwa osoba na właściwym miejscu

Serial poświęcony życiu i twórczości George’a Lucasa stworzy Lawrence Kasdan . To właściwa osoba na właściwym miejscu, bo zna słynnego reżysera od lat. Kasdan debiutował u boku Lucasa scenariuszem filmu "Imperium kontratakuje". Potem napisał scenariusze takich hitów jak "Poszukiwaczy zaginionej Arki" i "Powrót Jedi", wyreżyserował też film "Żar ciała" według własnego scenariusza.

Informacją o sześcioodcinkowym serialu dokumentalnym o George’u Lucasie i założonej przez niego firmie Industrial Light and Magic podzielił się w podcaście "Score: The Podcast" częsty współpracownik Kasdana, kompozytor James Newton Howard. Przyznał on, że właśnie skończył komponować muzykę do tego projektu wyreżyserowanego przez Kasdana. Nieznany póki co jest tytuł przygotowywanego serialu o Lucasie i ILM, ani miejsce, w którym będzie można go zobaczyć. Niemal pewne jest, że trafi on na platformę Disney+. To do studia Disneya należą bowiem prawa do "Gwiezdnych wojen", opus magnum George’a Lucasa.

Reklama

Ambitne projekty w przygotowaniu

Firma Industrial Light and Magic została założona przez Lucasa w 1975 roku. Dokładnie pomiędzy wyreżyserowaniem przez niego filmów "American Graffiti" oraz pierwszej części "Gwiezdnych wojen" (dokładniej rzecz biorąc był to epizod numer cztery). Firma była światowym pionierem, jeśli chodzi o filmowe efekty wizualne. "ILM odgrywał kluczową rolę w stworzeniu siedmiu z dziesięciu najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Oferował swoje usługi 25 z 50 filmów tej listy" - czytamy na oficjalnej stronie firmy.

W podcaście "Score: The Podcast" Howard zdradził też, że to prawdopodobnie on skomponuje muzykę do przygotowywanego przez platformę streamingową Disney+ serialu "Willow", czyli kontynuacji popularnego filmu z 1988 roku. Prace nad tą produkcją ruszyły w końcu po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. W rolach głównych wystąpią w nim Erin Kellyman, Cailee Spaeny oraz Ellie Bamber. W serialu pojawi się również gwiazdor oryginalnego filmu, Warwick Davis.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: George Lucas | gwiezdne wojny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje