Disney+: Seriale

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 43
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Andor": Sekrety produkcji Disney+. Dwa sezony zamiast pięciu

21 września na platformie streamingowej Disney+ zadebiutuje serial "Andor", będący prequelem filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". Twórca show Tony Gilroy zapowiada, że widzowie otrzymają epicką produkcję, której fabularna struktura rozciągnięta zostanie do pięciu lat.

Akcja serialu "Andor", którego głównym bohaterem będzie grany przez Diega Lunę Cassian Andor, rozgrywać się będzie na pięć lat przed wydarzeniami z filmu "Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie". To właśnie w prequelu "Nowej nadziei" poznaliśmy i pożegnaliśmy zarazem postać Andora.

"Andor": Dwa sezony, dwadzieścia cztery odcinki i pięć lat

Każdy z dwóch sezonów serialu "Andor" składał się będzie z 12 odcinków. Pierwszy sezon, który zadebiutuje w ofercie Disney+ 21 września, skoncentruje się na pierwszych 12 miesiącach całości. W drugim sezonie widzowie będą mogli zobaczyć, co dzieje się z bohaterami przez cztery kolejne lata.

Reklama

"Andor": Skala produkcji jest ogromna

"Skala tej produkcji jest ogromna" - przyznaje Gilroy. "Reżyserzy pracują w trzyodcinkowych blokach, mamy więc cztery trzyodcinkowe bloki" - ujawnił twórca "Andora".

Ten system pracy doprowadził do innej struktury drugiego sezonu "Andora". "Spojrzeliśmy na to i stwierdziliśmy: 'Wow, będzie interesujące, jeśli każdy z tych bloków zostanie wykorzystany do przedstawienia innego roku. Z każdym kolejnym blokiem zbliżamy się o rok [do finału]" - dodał.

"To naprawdę niezwykłe robić serial, w którym nie liczy się finał, tylko sposób, w jaki do niego dotrzemy" - zakończył, mając na myśli film "Łotr 1: Gwiezdne wojny - historie", który narracyjnie rozpoczyna się tam, gdzie skończy się "Andor".

"Andor": Serial Disney+ zaskoczy fanów "Gwiezdnych wojen"

Tony Gilroy zwierzał się w maju, że "Andor" kompletnie zmieni to, w jaki sposób fani postrzegają "Gwiezdne wojny".

"Pewne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie tych pięciu lat są ważne i trzeba na nie zwrócić uwagę. Są pewni ludzie, postaci, kultowi bohaterowie, o których zagorzali fani myślą, że wiedzą wszystko i rozumieją ich motywacje. W niektórych przypadkach mają rację. Co się zaś tyczy innych przypadków, to mówimy o nich tak: 'To, co wiecie, to, co było wam o tym powiedziane, to, co znajdziecie na Wookieepedii i to, co przekazujecie sobie z ust do ust... jesteście w błędzie!'" - zapowiada tajemniczo Gilroy w rozmowie z magazynem "Vanity Fair".

Cassian Andor w "Łotrze 1" był szpiegiem Rebelii, który pomógł w dostarczeniu księżniczce Lei planów Gwiazdy Śmierci. Gilroy określa serial "Andor" mianem szpiegowskiego thrillera. Obok Luny wystąpią w nim Stellan SkarsgardAdria Arjona, Fiona Shaw i Genevieve O’Reilly.

"Andor": Kiedy i gdzie oglądać?

"Andor" zadebiutuje w ofercie platformy streamingowej Disney+ już 21 września. Fani będą mogli zobaczyć tego dnia trzy odcinki.

Zobacz też:

"Andor": Nowa historia w świecie "Gwiezdnych Wojen". Pierwsze opinie
"Star Wars: Skeleton Crew": Pierwsze zdjęcie bohatera, granego przez Jude Law
"Daredevil: Born Again" to całkiem nowy serial. Kiedy premiera?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Andor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy