Reklama

Diagnoza

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 4557
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Magdalena Popławska zagra Agnieszkę Osiecką w nowym serialu TVP

​Magdalena Popławska, czyli Marta Artman z "Diagnozy", gra główną rolę w serialu o Agnieszce Osieckiej - legendarnej poetce, dziennikarce i autorce tekstów najpopularniejszych polskich piosenek. W młodą Osiecką wciela się Eliza Rycembel, czyli Julka ze "Ślepnąc od świateł".

Serial opowiadający o arcyciekawym życiu Agnieszki Osieckiej - jednej z najbarwniejszych postaci polskiej kultury drugiej połowy XX wieku - może być wielkim telewizyjnym hitem. Nic dziwnego, że o główną rolę w nowej produkcji TVP, do której zdjęcia rozpoczęły się na początku lipca, walczyły naprawdę wielkie gwiazdy na czele z Magdaleną Cielecką i Małgorzatą Sochą.

Reklama

Obie aktorki musiały jednak obejść się smakiem... Przegrały bowiem z Magdaleną Popławską. To właśnie ona wcieli się w Agnieszkę Osiecką. 

Podobno jej kandydaturę osobiście zaakceptowała córka zmarłej w 1997 roku poetki, Agata Passent. 

Do roli młodej Osieckiej wybrana została natomiast Eliza Rycembel - świeżo upieczona absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej mająca już na swym koncie kilkanaście świetnych kreacji w filmach, serialach i spektaklach Teatru Telewizji.

Prace nas scenariuszem telewizyjnej opowieści o autorce tekstów do m.in. największych przebojów Maryli Rodowicz trwały przez dwa lata, ale - zanim serial został skierowany do produkcji - musiał uzyskać aprobatę Agaty Passent. 

Dziś już wiadomo, że dziennikarka - córka i jedyna spadkobierczyni Agnieszki Osieckiej - wyraziła zgodę na realizację serialu, więc na planie mógł wreszcie paść pierwszy klaps. Zdjęcia realizowane są w Warszawie i Łodzi, a za kamerą stoją reżyserzy Robert Gliński i Michał Rosa.

Wiadomość, że TVP przygotowuje się do nakręcenia serialu o Agnieszce Osieckiej, wywołała lawinę plotek na temat... najbliższej przyjaciółki nieżyjącej poetki. Magda Umer - bo o niej mowa - została oskarżona o to, że "sprzedała" scenarzystom wiele pikantnych informacji z życia Agnieszki. Piosenkarka i reżyserka kategorycznie zaprzeczyła. 

W oświadczeniu, które opublikowała na Facebooku, napisała, że nigdy nie rozmawiała z twórcami serialu i scenarzystą Maciejem Wojtyszko na temat Osieckiej i nie ma nic wspólnego z tą produkcją.

Na razie nie wiadomo, jak zatytułowany będzie serial. Wiadomo natomiast, że jego telewizyjna premiera zaplanowana jest na jesień przyszłego roku.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje