Diagnoza
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 4590
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Maciej Zakościelny: Amant polskiego kina

Maciej Zakościelny od lat cieszy się uwielbieniem licznego grona fanek. Określany mianem polskiego Brad Pitta aktor występował nie tylko w popularnych komediach romantycznych czy serialach, ale także na deskach teatru. Co u niego słychać?

Po bardzo udanym debiucie w roli Morela w "Czasie odnalezionym" według prozy Marcela Prousta w Teatrze Scena Prezentacje Maciej Zakościelny dołączył do zespołu stołecznego Teatru Współczesnego.

Był już wtedy, za sprawą ról w "Plebanii" i "Na dobre i na złe", bardzo popularny, a jego kariera zaczynała nabierać ogromnego tempa - niemal jednocześnie z angażem teatralnym dostał główną rolę w serialu "Kryminalni", który uczynił z niego gwiazdę.

Na scenie Współczesnego Maciej Zakościelny miał okazję wystąpić w trzech przedstawieniach - "Poruczniku z Inishmore", "Udając ofiarę" i "To idzie młodość".

Reklama

Zagrał też w sztuce "Amazonia" wyreżyserowanym w Teatrze na Woli przez Agnieszkę Glińską oraz kilku spektaklach Teatru Telewizji.

"W teatrze od aktora wymaga się tworzenia postaci, a przy tym pewnej powtarzalności. Jako muzyk mogę pozwolić sobie na więcej swobody. Mogę być naprawdę sobą" - mówił w wywiadzie.

ZAGŁOSUJ i wygraj ponad 20 000 złotych - kliknij

Zapraszamy do udziału w wielkiej loterii. W tym roku świętujemy swoje 20-lecie i mamy dla ciebie niespodziankę. Możesz wygrać gotówkę! Z okazji 20-lecia Interii zapraszamy do Multiloterii.

Codziennie do wygrania minimum 20 000 złotych, a w finale nagroda, która z każdym Waszym zgłoszeniem rośnie! Zawalcz o duże pieniądze już teraz!

Wielka loteria na 20-lecie Interii!

Zobacz najnowszy film z Maciejem Zakościelnym w roli głównej. "Jak zostać gwiazdą" dostępny jest online w serwisie Ipla.tv!

Wielką sławę zyskał dzięki udziałowi w lubianych "Kryminalnych". Później przyszły role w fenomenalnym "Czasie honoru" czy "Strażakach". Pojawił się również w "Prawie Agaty", "Ma dobre i na złe", "Samym życiu". Na dużym ekranie zagrał w popularnej komedii "Tylko mnie kochaj!".

Ostatnią dużą serialową rolą aktora był dr Michał Wolski w "Diagnozie".

Serial opowiadał o losach Anny Nowak (w tej roli Maja Ostaszewska), która na skutek wypadku straciła pamięć.

 W 2020 roku widzowie mogli go zobaczyć w filmie "Jak zostać gwiazdą", a w 2021 r. do kin trafi "Gierek".

Przez lata media interesowały się jego romansami. Zakościelny był związany z Izą Miko, spotykał się z Caity Lotz (amerykańską aktorką znaną z "Legend jutra").

"Gdy zobaczyłam Maćka, od razu wiedziałam, że będą kłopoty! Taki szarmancki, uwodzicielski, zauroczył mnie od pierwszej chwili - stwierdziła Iza Miko w wywiadzie, wspominając początki swego związku. 

Maciej Zakościelny przez chwilę zamierzał nawet przeprowadzić się do niej do Ameryki. Pojechał do Hollywood, ale szybko wrócił do Warszawy, żeby grać w kolejnych odcinkach hitowym serialu TVN "Kryminalni". W Hollywood był tylko jednym z tysięcy "ładnych chłopców" chcących zwrócić na siebie uwagę. W Polsce był wielką gwiazdą...

Iza wpadała do Warszawy zawsze, kiedy tylko miała okazję. Kiedy dowiedziała się, że w jej rodzinnym kraju ma powstać film o miłości, bez wahania zgłosiła się na zdjęcia próbne. Pokonała wszystkie konkurentki do roli w komedii romantycznej "Kochaj i tańcz". Na czas zdjęć zamieszkała z Maćkiem w jego warszawskim apartamencie... 

Była gotowa zrezygnować z kariery w Stanach, gdyby ukochany się jej oświadczył. Nie doczekała się jednak na pierścionek, więc... zrezygnowała z miłości. Magia Hollywood okazała się silniejsza od uczucia.

Teraz aktor jest szczęśliwy u boku Pauliny Wyki.

Maciej Zakościelny strzeże swojego życia prywatnego. Nie dzieli się z fanami wieloma szczegółami.

Na Instagramie fani mogą czasami zobaczyć jego fotki z partnerką, jednak aktor nie publikuje zdjęć swoich dzieci.

Wspólną fotografią w mediach społecznościowych podzieliła się ostatnio Paulina Wyka. Para pozuje na tle choinki i zachęca do pomagania innym.

Post spotkał się z pozytywnym odbiorem, a pod zdjęciem pojawiły się miłe komentarze, np. "Fajna z Was para, pozdrawiam serdecznie".

Jak sądzicie, czy Maciej Zakościelny bardzo zmienił się przez lata? W tym roku aktor obchodził 40 urodziny.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy