Reklama

Dexter

Ocena
serialu
8
Bardzo dobry
Ocen: 308
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wieści o piątym sezonie!

SPOILER! Producentka "Dextera" uchyliła rąbka tajemnicy, ujawniając smakowite informacje o fabule piątego sezonu.

Piąty sezon zapowiedziany jest na razie na wrzesień, więc czasu do premiery mamy sporo. Z drugiej strony, szokujące zakończenie czwartej serii zrodziło naprawdę dużo pytań dotyczących przyszłości Najukochańszego Mordercy Ameryki - jak zwie Dextera Morgana Michael Ausiello ("America's most beloved serial killer").

Reklama

Niezastąpiony Ausiello "dopadł" na PaleyFest '10 producentkę serialu Sarę Colleton i "wydusił" kilka smakowitych informacji. Smakowitych, dla tych, którzy zagryzając wargi, zastanawiając się jak we wrześniu potoczy się akcja kolejnej odsłony "Dextera".

Czego dowiedzieliśmy się z ich rozmowy?

Po pierwsze: "Piątka" rozpocznie się dokładnie w chwili, w której zakończyła się "czwórka".

"Ostatni miesiąc spędziliśmy zastanawiając się w jaki sposób najlepiej przedstawić następstwa śmierci Rity. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie chcemy wybiegać z akcją w przyszłość" - mówiła Colleton.

Zobaczymy więc jak Dexter radzi sobie, nie tylko z bólem i wielkim żalem po tragedii, ale też z przygotowaniem pogrzebu, ubieraniem i karmieniem dzieci, dbaniem o - jako taki - porządek w domu. Będzie to dla niego bardzo trudne, bo jak szybko się okaże, nie ma on o tych rzeczach bladego pojęcia. (Nawiasem mówiąc ciekawe czy czołówka serialu zostanie zmieniona i będzie teraz przedstawiać przygotowanie rodzinnego śniadania, a nie kawalerskiego, jak do tej pory?)

Po drugie: W piątym sezonie nie będzie głównego anty-bohatera.

"Kreacja Johna Lithgowa to rzecz trudna do powtórzenia. Jeśli mielibyśmy porzucić starą formułę i skupić się na psychologii Dextera, to jest to najlepszy do tego moment" - tłumaczyła producentka. Wygląda więc na to, że konflikt zewnętrzny z kolejnymi przeciwnikami, jaki oglądaliśmy do tej pory, zostanie zastąpiony wewnętrzną wojną Morgana i jego Mrocznego Pasażera. Przez cztery lata Dexter coraz bardziej przyswajał i coraz bardziej lubił umiejętność interakcji z bliskimi. Teraz będzie tego pozbawiony i pozostawiony sam sobie. Na tym, najprawdopodobniej, skupi się akcja piątego sezonu.

Po trzecie: Dexter nie znajdzie sobie szybko kolejnej partnerki. Ale to nie znaczy, że w jego życiu nie pojawi się w którymś momencie jakaś interesująca osoba. Samotny wdowiec to przecież smakowity kąsek dla pewnych pań. Rana po śmierci żony nie będzie jednak szybko się goić.

I jak według Was zapowiada się "piątka"?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje