Dewajtis
Ocena
serialu
9
Super
Ocen: 188
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dewajtis": Nowy serial TVP przyciągnął widzów?

Od 17 września w niedzielne wieczory TVP1 emituje nowy serial "Dewajtis". To nowa produkcja kostiumowa stacji na podstawie powieści Marii Rodziewiczówny pod tym samym tytułem. Są już znane pierwsze wyniki oglądalności serialu.

"Dewajtis": O czym opowie serial TVP?

"Dewajtis" to jedna z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, napisana w 1889 r. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie splotą się losy członków zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieni Powstanie Styczniowe. 

Rozkaz umierającego ojca nałoży na młodego Marka Czertwana nowy obowiązek - ma zająć się majątkiem ziemskim Poświcie, pozostawionym przez zaginionego przyjaciela ojca, powstańca-magnata Kazimierza Orwida. W jaki sposób Marek, zmuszony do opieki nad posiadłością w Poświciu, poradzi sobie w nowej sytuacji? Czy podda się urokowi Ireny, prawowitej spadkobierczyni dworku? 

Reklama

Ideały bohaterów zostaną wystawione na ciężką próbę, a ich pragnienia wejdą w konflikt z powinnościami nałożonymi przez rodzinę. Na szczęście nad bohaterami kojący cień roztoczy tytułowy Dewajtis, prastary dąb, będący majestatycznym symbolem międzypokoleniowej wspólnoty. 

W serialu zagrają znani i lubiani aktorzy: Karol Dziuba (Marek), Michalina Olszańska (Irena), Małgorzata Pieczyńska (Czertwanowa), Maria Pakulnis (Ciotka Aneta), Mirosław Baka (Czertwan), Stefan Pawłowski (młody Czertwan) i inni.

"Dewajtis": Oglądalność

Portal Wirtualne Media podał dana oglądalności premierowego odcinka. Jak podaje portal pierwszy odcinek "Dewajtis" przyciągnął przed ekrany 2,25 mln widzów, czyli o 580 tys. osób więcej niż przed rokiem miało otwarcie "Wojennych dziewczyn 5".

"Dewajtis": Gdzie i kiedy oglądać?

Drugi odcinek "Dewajtis" zadebiutuje na antenie TVP1 w niedzielę, 24 września o godz. 20.20.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dewajtis (serial)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy