Dewajtis

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 178
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dewajtis": Miłosny zawód i kradzież. Co wydarzy się w trzecim odcinku?

Trzeci odcinek nowego serialu TVP "Dewajtis" zadebiutuje w niedzielę 1 października. Co czeka bohaterów adaptacji jednej z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny? Poniżej streszczenie.

"Dewajtis": Nowy serial TVP

"Dewajtis" to jedna z najbardziej znanych powieści obyczajowych Marii Rodziewiczówny, napisana w 1889 r. W siedmiu odcinkach serialu o miłości, honorze i rodzinie splotą się losy członków zaściankowo-dworskiej społeczności, której życie odmieni Powstanie Styczniowe.

W serialu zagrają znani i lubiani aktorzy: Karol Dziuba (Marek), Michalina Olszańska (Irena), Małgorzata Pieczyńska (Czertwanowa), Maria Pakulnis (Ciotka Aneta), Mirosław Baka (Czertwan), Stefan Pawłowski (młody Czertwan) i inni.

Reklama

"Dewajtis": Co wydarzy się w trzecim odcinku?

Marek Czertwan po miłosnym zawodzie powraca do Poświcia. Otrzymuje list od Julki, która dzieli się wspólnymi perypetiami z Hanią w Paryżu. Marek powraca wspomnieniami do traumatycznego zdarzenia, które przeżyli z Julką piętnaście lat wcześniej. Pomimo ciężkich doświadczeń dalej zarządza Pałacem i prowadzi interesy. 

Tymczasem w Saudwilach dochodzi do kradzieży drewna Marka. Rymko oburza się na zniewagę swojego przyjaciela i sunie przez Zaścianek rzucając czary, aby przepędzić złe zamiary mieszkańców. Z kolei w Skomontach Czertwanowa dumnie rządzi Dworem i poniewiera Anetą. Kiedy Marek dowiaduje się o tym, ku radości ciotki, zabiera ją do swojej chaty w Saudwilach.

Nadchodzi wigilijny czas. Podczas wieczerzy Aneta ujawnia przygnębionemu Markowi przepowiednię przynoszącą nadzieję. Marek wkrótce odkryje, że nie rzucała swoich słów na wiatr.

"Dewajtis": Gdzie i kiedy oglądać trzeci odcinek?

Trzeci odcinek serialu "Dewajtis" zadebiutuje w TVP1 w niedzielę, 1 października o godz. 20.20.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Dewajtis (serial)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy