Detektywi
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 1034
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pokonała strach

Pierwsze dni na planie „Detektywów” Roksana Roguś mocno odchorowała. – Zostałam wrzucona na głęboką wodę, ale opłaciło się. Każdy odcinek daje mi dużo satysfakcji – mówi aktorka.

Skończyła Pani studium aktorskie, ale przed "Detektywami" nie miała Pani kontaktu z kamerą. Co było dla Pani najtrudniejsze?

- Praca w warunkach polowych, przy bardzo niskich temperaturach, była dla mnie szokiem. Do "Detektywów" trafiłam zimą i pierwszy dzień zdjęciowy od razu odchorowałam 39-stopniową gorączką. Długo nie mogłam się przyzwyczaić, że pracujemy na zewnątrz, w plenerze. To było dla mnie na początku najcięższe. Teraz jestem tak zahartowana, że nic mnie nie rusza.

W trudnych zadaniach zastępują Was kaskaderzy?

Reklama

- Produkcja zapewnia nam profesjonalną opiekę na planie, ale zdarza się, że sami chcemy podejmować się niektórych kaskaderskich wyczynów. W jednej z takich scen - pościgu samochodowego - miałam mieć dublera, ale ambicjonalnie postanowiłam kilka manewrów wykonać sama i nawet niektóre z nich weszły do serialu. Był też taki odcinek, w którym miałam zostać wrzucona do piwnicy, więc aby nie zrobić sobie krzywdy, musiałam trochę poćwiczyć. Generalnie jednak w trudniejszych scenach mamy kaskaderów.

Ma Pani lęk wysokości. Nie przeszkodziło to Pani w pracy?

- To prawda, mam pioruński lęk wysokości. Raz miałam do zagrania scenę przy zbiorniku wodnym otoczonym skałkami. Złoczyńca chciał mnie zepchnąć z jednej z tych skał. Oczywiście byłam zabezpieczona linami i scenę nadzorował kaskader - trzymał mnie cały czas za ręce - ale i tak byłam bardzo zestresowana. Nikt z kolegów nie miał problemu, aby tam wejść, a ja czułam się koszmarnie. Ale w końcu to ja wisiałam nad przepaścią (śmiech), a nie oni. To było dla mnie najbardziej mrożące krew w żyłach doświadczenie, jakie pamiętam.

Nadal tak się Pani denerwuje?

- Tamto przeżycie dało mi dużo dobrego, bo dwa tygodnie później mieliśmy scenę na dachu i już w ogóle się nie bałam. Oczywiście wcześniej całą noc nie spałam ze strachu. A potem weszłam i nic. O dziwo, mój partner Maciek przyznał, że się boi, więc może oddałam mu swój strach?

Jest Pani absolwentką filologii angielskiej. Pewnie na planie, dzięki Pani, wszyscy już dobrze władają angielskim?

- Na planie nie ma czasu na naukę angielskiego. Zresztą powiem szczerze, że koledzy jakoś specjalnie nie konsultują ze mną swojej znajomości języków… (śmiech). A może po prostu nie wiedzą, że jestem z wykształcenia anglistką?

A co Pani robi, aby utrzymać formę fizyczną?

- Od jakiegoś czasu staram się regularnie chodzić na basen.

Rozmawiała Teresa Gałczyńska

Tele Tydzień
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama