Reklama

Monk

Detektyw Monk

Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 1623
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Nowe odcinki

10 maja Canal+ rozpoczyna emisję piątej już części serialu "Detektyw Monk". Na premiery kolejnych odcinków stacja zaprasza w każdy czwartek o 21:30.

Canal+ pokazuje ten cieszący się ogromną popularnością serial od początku jego istnienia. Adrian Monk pojawił się po raz pierwszy na antenie stacji już w kwietniu 2003 roku i od tamtej pory, zgodnie z rytmem produkcji przez NBC Universal Television Studio, Canal+ co roku prezentuje premierowo w Polsce kolejne sezony przygód genialnego detektywa. Piąta seria liczy 16 odcinków.

Reklama

Serial zdobył imponującą liczbę nominacji i nagród, w tym 3 statuetki Emmy i Złoty Glob dla Tony'ego Shalhouba, który dał w serialu prawdziwy popis gry aktorskiej. Shalhoubowi udało się stworzyć na tyle wyrazistą i charyzmatyczną postać, że Monk ma szansę wpisać się na stałe do elitarnego grona kultowych prywatnych detektywów, takich jak Sherlock Holmes, Hercules Poirot czy Columbo.

Monk, były pracownik wydziału zabójstw Departamentu Policji w San Francisco, po tragicznej śmierci żony, przeżył załamanie nerwowe i nie opuszczał domu przez 3 lata. Jego szef, kapitan Leland Stottlemeyer, zatrudnił wtedy pielęgniarkę, Sharonę Fleming, która pomogła detektywowi w powrocie do normalnego życia. Niestety Monk, chociaż bardzo się stara, nie może powrócić do pracy w policji, bowiem nadal cierpi na nerwicę natręctw i zespół wielu fobii.

Odczuwa m.in. paniczny lęk przed zarazkami, mlekiem, lodowcami i tłumem. Detektyw jest za to nieprzeciętnie spostrzegawczy, ma fotograficzną pamięć i posiada nieprawdopodobną zdolność łączenia faktów, dzięki czemu potrafi rozwiązywać bardzo skomplikowane zagadki kryminalne.

Dlatego pracuje jako konsultant i pomaga Stottlemeyerowi i jego zastępcy, porucznikowi Disherowi, w prowadzeniu niektórych trudnych spraw. Cały czas jest pod opieką psychiatry, doktora Krogera. Z czasem jego asystentka, Sharona powtórnie poślubia swego męża i opuszcza miasto. Jej miejsce zajmuje Natalie Teeger, była barmanka, z którą Monk szybko zaprzyjaźnia się. Dotychczas jedyną sprawą, której Monkowi nie udało się rozwiązać, pozostaje śmierć jego żony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje