Reklama

Monk

Detektyw Monk

Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 1643
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy po latach: "Detektyw Monk"

Nieprzeciętnie spostrzegawczy Adrian Monk był pracownikiem wydziału zabójstw, do momentu, w którym, jak na ironię, zamordowano mu żonę. Wtedy przeżył załamanie nerwowe i przez trzy lata nie wychodził z domu. Jego szef, kapitan Stottlemeyer zatrudnił pielęgniarkę, Sharonę Fleming, która pomogła detektywowi w powrocie do normalnego życia. Niestety, ze względu na swoje liczne nerwice, natręctwa i fobie (m.in. paniczny lęk przed zarazkami, mlekiem, lodowcami i tłumem) Monk nie został przyjęty z powrotem do policji. Dlatego teraz jako konsultant pomaga kapitanowi i jego zastępcy, porucznikowi Disherowi, rozwiązywać bardzo skomplikowane zagadki kryminalne. Pamiętacie "Detektywa Monka"? Co dziś robią aktorzy wcielający się w głównych bohaterów? Sprawdźcie!

Tony Shalhoub, czyli Adrian Monk

Aktor, scenarzysta i producent o libańskich korzeniach. Po ukończeniu studiów aktorskich rozpoczął karierę teatralną. Wkrótce przeniósł się z Massachusetts do Nowego Jorku i tak rozpoczął się jego amerykański sen.

Reklama

Jego pierwszym filmem było "Dowodzenie w piekle", choć na małym ekranie pojawił się już wcześniej w serialu "The Equalizer". Był mistrzem ról drugoplanowych (m.in. w "Facetach w czerni", "Trzynastu duchach" czy serialach "Z archiwum X", "Ally McBeal") i długo czekał na swoja szansę.

Widzowie pokochali go przede wszystkim za rolę neurotycznego Adriana Monka w serialu "Detektyw Monk", za którą otrzymał gro nagród w tym Złoty Glob. Ostatnio na ekranie mogliśmy oglądać go w filmie "Hemingway i Gellhorn", a na premierę czekają jeszcze trzy produkcje z jego udziałem. Prywatnie  jest żonaty i ma dwie córki. W tym roku skończy 60 lat.

Traylor Howard, czyli Natalie Teeger

Już w szkole średniej swobodnie czuła się przed kamerą. Ukończyła studia związane z komunikacją i reklamą. Zanim dostała angaż w serialu "Boston Common" wystąpiła w blisko 30 reklamówkach (m.in. żwirku dla kotów czy batonów czekoladowych).

Oprócz roli asystentki Adriana Monka, zasłynęła z ról w filmach: "Aż po grób", "Ja, Irena i ja" czy "Dziedzic maski" (jej ostatnia rola na dużym ekranie) i serialach: "Oni, ona i pizzeria", "Prezydencki poker", "Babski oddział", "Bram i Alice". Mogliśmy także podziwiać ją w teledysku do piosenki "Breakout" zespołu Foo Fighters.

Obecnie mieszka w Los Angeles. Jej hobby to gra w tenisa, jazda na nartach, pływanie i joga. W 2003 roku po raz drugi wyszła za mąż za aktora Christiana Navarro ("Run It", "Prawo i porządek: Zbrodniczy zamiar"). W tym roku skończy 47 lat.

Ted Levine, czyli Leland Stottlemeyer

Swoją karierę rozpoczął już w latach 80., kiedy to wystąpił w jednym z odcinków "Aniołków Charliego", "Crime Story" czy w filmie "Rambo II". Jego największym filmowym sukcesem jest do tej pory rola w "Milczeniu owiec". Levine wcielił się tam w psychopatycznego mordercę "Buffalo Billa". Od tej pory w Hollywood przyczepiono mu łatkę czarnego charakteru.

Aktor nie bronił się przed zaszufladkowaniem, wręcz przeciwnie, chętnie grywał złoczyńców, m.in. w "Gorączce" czy miniserialu dokumentalnym "Z Ziemi na Księżyc". Ważniejsze role w jego dorobku to także szeryf James Timberlake z "Zabójstwa Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda", detektyw Lou Tobacka z "American Gangster" (za którą został nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych) czy naczelnik więzienia w "Wyspie tajemnic".

W 2012 roku wystąpił w aż czterech filmach - "Deep Dark Canyon", "Little Boy", "The Banshee Chapter" i "Jimmy", a na premierę czekają kolejne cztery produkcje z jego udziałem.

W maju skończy 56 lat. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci.

Jason Gray-Stanford, czyli Randy Disher

Zadebiutował w 1995 roku w filmie "Dwie matki". Później mogliśmy oglądać go w serialach "Chirurdzy", "Cyrograf" i "Agenci NCIS". Dubbingował również filmy animowane - "Wojownicze Żółwie Ninja", "Dragon Ball" czy "Maison Ikkoku".

Najważniejszą rolą w jego karierze była postać Ainsleya w "Pięknym umyśle", za którą został nominowany do nagrody Amerykańskiej Gildii Aktorów Filmowych.

Obecnie możemy oglądać go w serialu "Monday Mornings", gdzie wciela się w postać adwokata Scotta Hendersona oraz w filmie przygodowym "Phantom".  Na premierę czekają jeszcze dwie produkcje z jego udziałem.

W ubiegłym roku ożenił się z aktorką Jes Macallan ("Chirurdzy", "Shameless", "Kochanki").

Bitty Schram, czyli Sharona Fleming

Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1993 roku w filmie "Ich własna liga". Bardziej znane produkcje, w których zagrała to "Szczęśliwy dzień", "Pokój Marvina" i "Derby" (ostatni występ na dużym ekranie).

Serialowi fani na pewno pamiętają ją z "Roswell: W kręgu tajemnic", "Felicity", "Zaklinacza dusz" czy ostatniego serialu, w jakim zagrała - "Złodziej".

Za rolę Sharony w pierwszych trzech sezonach "Detektywa Monka" została nominowana do Złotego Globu w kategorii "najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu". Niestety, producenci nie chcieli przystać na jej wymagania finansowe i aktorka musiała pożegnać się z produkcją. Dla wielu fanów był to cios. Uważali, że Natalie Teeger (w tej roli Traylor Howard), nowa asystentka detektywa, nie dorasta do pięt charyzmatycznej i dowcipnej Sharonie Fleming.  

Aktorka w tym roku skończy 45 lat.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje