Detektyw True Detective

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 36
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

„Detektyw”: Premiera DVD już 18 lipca

„Detektyw” to najnowszy serial kryminalny wyprodukowany przez telewizję HBO. Mroczna i nieprzewidywalna opowieść, która została okrzyknięta przez widzów i krytyków jednym z największych telewizyjnych wydarzeń 2014 roku. Produkcja zadebiutuje na DVD w ofercie Galapagos Films już 18 lipca.

Detektywi Marty Hart (Woody Harrelson) i Rust Cohle (Matthew McConaughey) na pierwszy rzut oka różnią się praktycznie wszystkim. Urodzony w Luizjanie Hart jest towarzyskim facetem, mężem i ojcem dwójki dzieci borykającym się z problemami małżeńskimi. Pochodzący z Teksasu Cohle to były "tajniak" wydziału antynarkotykowego, stroniący od ludzi i nie ukrywający swoich skrajnie pesymistycznych i cynicznych opinii na temat świata. Jedyną rzeczą, która łączy obu mężczyzn jest obsesja w dążeniu do sprawiedliwości oraz skłonność do przemocy - cechy, dzięki którym w swoim fachu mogą osiągnąć wiele, ale też wiele stracić.

Reklama

W 2012 roku byli już partnerzy zostają wezwani na przesłuchanie. Niezależnie od siebie składają wyjaśnienia na temat śledztwa w sprawie makabrycznego rytualnego zabójstwa prostytutki jakie prowadzili w 1995 roku. Sprawa do niedawna była uznawana za zamkniętą, ale kiedy po latach zaczynają pojawiać się kolejne zwłoki ofiar zamordowanych w podobny, charakterystyczny sposób, policja podejrzewa, że mężczyzna wskazany przed laty przez Harta i Cohle’a nie był poszukiwanym przez nich seryjnym mordercą.

Serial "Detektyw" to rozciągająca się na przestrzeni 17 lat opowieść o śledztwie, ale przede wszystkim o skomplikowanych relacjach Marty’ego Harta i Rusta Cohle’a, które nie pozostają bez wpływu na ich życie i pracę.

- To opowieść o dwóch facetach pracujących w zawodzie, w którym bycie "macho" jest obowiązkiem. To również serial o prowadzonym przez nich śledztwie, okolicy w jakiej żyją, ale przede wszystkim o ich niedoskonałości i nieprzystosowaniu - mówi o "Detektywie" reżyser serialu Cary Coji Fukunaga.

"Detektyw" jest również pełen nawiązań do horroru. Uważni widzowie zauważą w serialu bezpośrednie odniesienia do wydanej pod koniec XIX wieku książki Roberta W. Chambersa "The King in Yellow" oraz dzieł niezwykle popularnego współczesnego autora opowiadań grozy Thomasa Ligotti. Krytycy w serialu dopatrzyli się również wpływów twórczości komiksowych scenarzystów Alana Moore’a i Granta Morrisona, a reżyser Cary Joji Fukunaga jako źródło swoich inspiracji wskazywał twórczość Davida Lyncha, a w szczególności jego kultowy serial "Miasteczko Twin Peaks".

Trwają już prace nad drugim sezonem "Detektywa". Serial pomyślany jest tak, że każda seria opowiadać będzie o innym śledztwie i innych bohaterach. Wszystko wskazuje na to, że Matthew McConaughey i Woody Harrelson już do niego nie powrócą, ale Nic Pizzolatto w wywiadach daje do zrozumieniach, że rolami w nowych odcinkach zainteresowane są największe gwiazdy Hollywood m.in. Joaquin Phoenix, Christian Bale oraz Josh Brolin.

WYDANIE DVD

Pierwszy sezon serialu "Detektyw" zadebiutuje na DVD 18 lipca. Na płytach, obok 8 odcinków serialu, nie zabraknie również wyjątkowych dodatków specjalnych:

Kulisy powstawania serialu: Wywiady z obsadą i twórcami oraz materiały niewykorzystane

Matthew McConaughey i Woody Harrelson z bliska: Ekskluzywny wywiad z gwiazdami serialu "Detektyw"

Rozmowa z Nicem Pizzolatto i T Bone Burnettem: Pogłębiona dyskusja z twórcami serii/ producentem wykonawczym/ scenarzystą i legendarnym kompozytorem muzyki do serialu na temat serii oraz decydującej roli muzyki

Kulisy odcinków: Nic Pizzolatto oraz reżyser Cary Joji Fukunaga dzielą się swoimi przemyśleniami na temat rozwoju postaci i spostrzeżeniami na temat każdego odcinka

Komentarze: Komentarze Nica Pizzolatto, T Bone Burnetta oraz producenta wykonawczego Scotta Stephensa

Sceny niewykorzystane: Nigdy nie pokazywane sceny pierwszego sezonu


swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Detektyw | True Detective

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy