Daleko od noszy
Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 660
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Paweł Wawrzecki: Przeżył śmierć bliskich. Jak wyglądało jego życie?

Paweł Wawrzecki od lat zachwyca swoimi występami na srebrnym ekranie. Role w takich produkcjach jak "Daleko od noszy", "Lokatorzy" i "Szpital na perypetiach" sprawiły, że stał się jednym z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Okazuje się jednak, że szczęście nie szło w parze ze spełnieniem zawodowym, które zdołał osiągnąć. Jak wyglądało życie Pawła Wawrzeckiego?

Kariera Pawła Wawrzeckiego

Paweł Wawrzecki urodził się 12 lutego 1950 roku w Warszawie. W wieku 25 lat ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. W roku, w którym odebrał dyplom, po raz pierwszy pojawił się na planie filmowym. Przed kamerą debiutował w roli sługi króla w filmie fabularnym pod tytułem "Mazepa". Później zagrał radiologa w serialu "Dyrektorzy", a potem pojawił się między innymi w "Polskich drogach". 

Pomimo tego, że Paweł Wawrzecki nie ustawał w próbach podboju polskiej sceny, na upragnioną sławę przyszło mu poczekać. Jego kariera nabrała tempa, gdy pojawił się w polskim serialu "Matki, żony, kochanki" oraz w filmie "Kiler". Na początku 1998 roku wcielił się w rolę Wiesława Gabriela w znanym serialu "Złotopolscy". To sprawiło, że świat seriali stanął przed nim otworem. Wawrzecki miał okazję zagrać w wielu popularnych produkcjach telewizyjnych. Na ekranach telewizorów gościł jako członek obsady takich seriali jak "Szpital na perypetiach", "Daleko od noszy" i "Ojciec Mateusz".

Reklama

W 2021 roku 71-letni aktor pojawił się także w roli Zenona Kowalskiego w serialu "Kowalscy kontra Kowalscy", który jest emitowany przez telewizję Polsat od 6 marca.

Paweł Wawrzecki pamięta śmierć ojca

Ojcem Pawła Wawrzeckiego był człowiek, którego śmierć odbiła się głośnym echem w całym kraju. Stanisław Wawrzecki, który pełnił funkcję dyrektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Handlu Mięsem na warszawskiej Pradze, w 1964 roku został aresztowany za udział w tak zwanej "aferze mięsnej".

Osoby oskarżone za udział w aferze miały dopuszczać się między innymi podmiany towaru na produkty słabszej jakości, łapówkarstwa oraz kradzieży mięsa ze sklepów.

Stanisław Wawrzecki przyznał się do otrzymywania łapówek od ludzi nadzorujących działalność sklepów mięsnych. Ze względu na wyjątkowy tryb, w którym odbywał się proces sądowy, ojciec Pawła Wawrzeckiego został skazany na śmierć przez powieszenie. Wyrok wykonano w marcu 1965 roku.

W 2007 roku powstał spektakl Teatru Telewizji pod tytułem "Afera mięsna", w którym przedstawiono losy ojca sławnego aktora.

Paweł Wawrzecki miał w życiu wiele problemów

Pomimo tego, że udało mu się osiągnąć upragniony sukces, w życiu Pawła Wawrzeckiego nie brakowało osobistych tragedii. Pierwszą żoną aktora była Barbara Winiarska, którą fani polskich produkcji mogą pamiętać z takich filmów jak "Miś" i "Kogel-mogel". Początkowo aktorska para mogła cieszyć się wyjątkowo dobrą passą. Świat show-biznesu stał przed nimi otworem.

Gdy na świat przyszła ich córka, Ania, nad małżeństwem aktorów zaczęły kłębić się czarne chmury. Dziewczynka dotknięta była porażeniem mózgowym. Aby zadbać o wszystkie potrzeby dziecka, żona Pawła Wawrzeckiego zmuszona była zrezygnować z kariery. Tymczasem Wawrzecki musiał pracować ze zdwojonym wysiłkiem, by zapewnić rodzinie godny byt.

W związku z tym, że całkowicie oddał się pracy, aktor rzadko bywał w domu. Życie rodzinne powoli przestawało mieć dla niego znaczenie, wskutek czego pod koniec lat 90. Paweł Wawrzecki wdał się w romans ze znaną aktorką telewizyjną Agnieszką Kotulanką.

Aktor nie porzucił jednak rodziny. Jego związek małżeński zakończyła nagła śmierć Barbary Winiarskiej 18 września 2002 roku. Od tamtej pory opieka nad niepełnosprawną córką spoczęła na barkach Pawła Wawrzeckiego.

Romans Pawła Wawrzeckiego i Agnieszki Kotulanki

Agnieszka Kotulanka zmarła niespodziewanie w 2018 roku. Po jej śmierci znana aktorka Joanna Szczepkowska opublikowała na swoim facebookowym profilu zdumiewający wpis, który natychmiast wzbudził zainteresowanie dziennikarzy.

W rozmowie z "Super Expressem" aktorka krótko skomentowała swój post.

Wkrótce okazało się, że romans ze znaną aktorką wcale nie dawał Pawłowi Wawrzeckiemu szczęścia.Przez wiele lat twierdzono, że to właśnie ta burzliwa relacja sprawiła, że aktorka wpadła w nałóg, z którym walczyła do końca swojego życia, choć jej problemy z alkoholem pojawiły się jeszcze zanim zaczęła romansować z Pawłem Wawrzeckim.Jak dziś wygląda życie Pawła Wawrzeckiego?

W roku 2009 Paweł Wawrzecki ożenił się po raz drugi, biorąc za żonę Irenę Roman, którą poznał kilka lat wcześniej. Żona aktora na stałe mieszka w Stanach Zjednoczonych i zasługuje na miano kobiety sukcesu. Mieszkająca w prestiżowej dzielnicy Chicago bizneswoman może poszczycić się statusem milionerki!

W związku z tym, że jego druga połówka mieszka za Wielką Wodą, aktor zmuszony jest do częstych wyjazdów z Polski. W kraju trzyma go jedynie praca.

Wizyty w Stanach Zjednoczonych są dla niego okazją do odpoczynku i Wawrzecki wcale nie zamierza starać się o role w zagranicznych produkcjach.

Wygląda na to, że Paweł Wawrzecki zdołał uporać się ze wszystkimi trudnościami, jakie napotkał na swojej drodze i dziś może cieszyć się życiem u boku ukochanej córki i szczęśliwym małżeństwem.

Zobacz też: "Ekler": Polska aktorka wyśmiewa katolików i kpi z moralności hierarchów kościelnych?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Paweł Wawrzecki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy