Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 22
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jeffrey Dahmer pojawił się w serialu "Stranger Things"?

Według fanów serialu "Stranger Things", w jednej z scen czwartego sezonu serialu Netfliksa zobaczyć możemy... Jeffreya Dahmera, którego losy przedstawia nowy serial platformy "Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera".

O tym, że Jeffrey Dahmer pojawił się w jednym z odcinków "Stranger Things", świadczyć ma wideo opublikowane na TikToku, pokazujące jednego z bohaterów serialu - Maxa - w momencie, gdy wysiada ze szkolnego autobusu. W tle widzimy postać, która ma przypominać Jeffreya Dahmera.

Mimo iż twórcy "Stranger Things" - bracia Dufferowie - przywiązują dużą wagę do wiarygodnego odtworzenia czasów, o których opowiadają, wydaje się, że w tym przypadku podobieństwo statysty do słynnego kanibala wydaje się przypadkowe i niezamierzone. Dahmer ukończył szkołę średnią w 1978 roku, wydarzenia z czwartego sezonu "Stranger Things" umiejscowione zostały zaś sześć lat później. 

Reklama

Kim był Jeffrey Dahmer?

Jeffrey Dahmer to jeden z najsłynniejszych amerykańskich seryjnych morderców. Znany jako kanibal z Milwaukee przestępca był oskarżony o zabicie i zgwałcenie siedemnastu młodych mężczyzn, ostatecznie został skazany za piętnaście morderstw na 937 lat więzienia. Jego brutalne zbrodnie pokazał nowy serial Netfliksa "Dahmer - Potwór. Historia Jeffreya Dahmera".

W głównego bohatera wcielił się Evan Peters, który przyznał, że zagranie seryjnego mordercy było najtrudniejszą rzeczą, którą musiał zrobić w życiu.

"Byłem bardzo przerażony tym wszystkim, co zrobił Dahmer. Zanurzenie się w to i próba zaangażowania się w tę postać było absolutnie jedną z najtrudniejszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiłem w moim życiu. Chciałem, żeby mój Dahmer był bardzo autentyczny"- przyznał aktor.

Rodzina ofiary Jeffreya Dahmera krytykuje Netfliksa

Mimo iż serial okazał się największym hitem Netfliksa od czasu... "Stranger Things", twórców produkcji zaatakował kuzyn jednej z ofiar Dahmera, oskarżając platformę  o "retraumatyzowanie" doświadczeń rodzin kanibala.

"Nie mówię nikomu, co ma oglądać, wiem, że format 'true crime' jest popularny, ale jeśli faktycznie jesteś ciekawy (historii) ofiar... Moja rodzina (Isbellowie) jest wkurzona na ten serial" — napisał na Twittrze Eric Perry, kuzyn jednej z ofiar Dahmera - Errola Lindseya., zwracając uwagę, że dla ofiar Dahmera emisja serialu to powtórka z traumy. "Ilu jeszcze filmów/programów/dokumentów potrzebujemy?" - zapytał.

"Odtwarzanie traumy mojej kuzynki przechodzącej załamanie nerwowe w sądzie, gdy stała twarzą w twarz z człowiekiem, który torturował i zamordował jej brata, jest szaleństwem" - dodał Perry.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama