Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 20
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" najchętniej oglądaną premierą Netfliksa

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" zadebiutował na Netfliksie ledwo tydzień temu, a już stał się najchętniej oglądaną premierą Netfliksa od czasów czwartego sezonu "Stranger Things". Wstrząsająca produkcja opowiada o zbrodniach seryjnego mordercy, Jeffreya Dahmera.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" najchętniej oglądaną premierą Netfliksa

W ciągu ostatniego tygodnia widzów zaintrygował miniserial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera", dzięki czemu stał się najbardziej udaną premierą Netfliksa od momentu wydania czwartego sezonu "Stranger Things" w maju. 

Jak donosi "Deadline", serial zgromadził 196,2 miliona widzów, a w internecie rozbrzmiały głośne dyskusje na temat popularyzowania, a momentami wręcz romantyzowania postaci seryjnych morderców.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Nowy serial Netfliksa opowie o słynnym kanibalu

Zwiastun serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" to pierwsza okazja do zobaczenia Evana Petersa w roli Dahmera. Zapowiedź tej dziesięcioodcinkowej produkcji stawia też nacisk na postać sąsiadki Dahmera granej przez Niecy Nash, która jako jedna z pierwszych zwróciła uwagę na niepokojące sygnały - odór i krzyki - dochodzące z mieszkania sąsiada. Została jednak zignorowana przez organy ścigania, które w tej historii odegrały niezbyt chlubną rolę.

Reklama

Serial ujawni zbrodnie Dahmera, koncentrując się na ofiarach, które pochodziły ze społeczności dotkniętych systemowym rasizmem, a także na błędach policji, które pozwoliły przez ponad dekadę kontynuować swoje mordercze szaleństwo jednemu z najbardziej znanych amerykańskich seryjnych morderców - czytamy w oficjalnym opisie serialu.

Twórcami serialu "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" są Ryan Murphy ("American Horror Story") i Ian Brennan ("Glee"). W role rodziców Dahmera, Lionela i Joyce wcielili się Richard Jenkins ("Kształt wody") oraz Penelope Ann Miller ("Życie Carlita"). Przybraną matkę mordercy, Shari, zagrała Molly Ringwald ("Szesnaście świeczek"). Pierwszy odcinek serialu wyreżyserował Carl Franklin ("Mindhunter").

Jeffrey Dahmer: Kim był?

Jeffrey Lionel Dahmer urodził się 21 maja 1960 roku w Milwaukee w Stanach Zjednoczonych. Już od wczesnych lat dzieciństwa fascynowały go martwe zwierzęta. Jako dziecko, stworzył kryjówkę, w której ukrywał czaszkę psa. Miał także niepokojące hobby, które polegało na obserwowaniu rozkładających się szczątek zwierząt.

Jego historia popełniania morderstw rozpoczęła się, gdy miał zaledwie 18 lat. Pierwszą ofiarą był Steven Hicks, autostopowicz, którego Dahmer zaprosił do swojego domu. Morderca uderzył mężczyznę w głowę, gdy ten chciał opuścić jego dom, następnie go ogłuszył i udusił. Po latach mówił, że zrobił to, bo nie chciał, aby gość wyszedł. Zwłoki ofiary poćwiartował i przez cały następny dzień oddzielał tkankę od kości pod schodami swego domu. Wnętrzności i skórę zapakował do czarnych, grubych worków na śmieci, które wywiózł na wysypisko, a kości rozbił na malutkie kawałeczki młotkiem i porozrzucał w pobliskim lesie.

Kolejne morderstwo popełnił w 1987 roku, a po nim w podobny sposób zabił jeszcze 15 osób.

"Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera": Gdzie i kiedy oglądać?

10-odcinkowy serial "Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera" jest dostępny na Netfliksie.

Zobacz też:

"Biały Lotos 2" w HBO Max od 31 października

Gwiazdor "Stranger Things" skarży się na rasizm ze strony fanów

"Wiedźmin: Rodowód krwi": Serial będzie liczył tylko 4 odcinki. Twórca ujawnia dlaczego

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Dahmer - Potwór: Historia Jeffreya Dahmera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy