Reklama

True Blood

Czysta krew

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 327
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wampiry są indywidualistami"

Tak twierdzi Charlaine Harris - "matka chrzestna wampirów" oraz autorka bestsellerowego cyklu powieściowego "The Southern Vampire Mysteries", na podstawie którego powstał serial "Czysta krew". Pisarka opowiada nam, dlaczego fascynują ją wampiry, i zdradza, jakie seriale lubi oglądać najbardziej.

Charlaine Harris napisała około trzydzieści powieści, które tworzą cztery cykle, w tym najsłynniejszy - "Sookie Stackhouse (The Southern Vampire Mysteries)", który przyniosł jej ogromną popularność. To także za sprawą Alana Balla (twórcy kultowego serialu "Sześć stóp pod ziemią"), który dostrzegł w twórczości Harris telewizyjny potencjał i na postawie jej książek stworzył "Czystą krew".

Reklama

Produkcja szybko okazała się sukcesem, obecnie trwają prace nad trzecim częścią serii, która ukaże się w czerwcu. Poprzednie dwa sezony serialu możemy oglądać także w polskiej telewizji na kanale HBO oraz FoxLIfe.

ŚwiatSeriali.pl: Dlaczego akurat wampiry są przedmiotem Pani powieści?

Charlaine Harris: Pomyślałam, że interesującym doświadczeniem będzie pisanie o istocie, która ima taki bogaty kontekst historyczny, i spróbować sportretować ją na tle świata współczesnego, w odniesieniu do nowoczesności i życia w naszej epoce.

ŚwiatSeriali.pl: Pani powieści są ekranizowane przez Alana Balla, który reżyseruje serial "Czysta krew". Jak podoba się Pani efekt końcowy?

Charlaine Harris: Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego. Świetnie dogaduję się z Alanem Ballem i aktorami z obsady serialu. Obserwowanie, jak serial rozwija się i zdobywa widzów, jest dla mnie nieodmiennie źródłem radości.

ŚwiatSeriali.pl: Czy reżyser konsultuje z Panią scenariusz?

Charlaine Harris: Tak, widziałam scenariusze dwóch odcinków pierwszego sezonu, jeszcze, zanim rozpoczęły się zdjęcia. Zazwyczaj przed telewizyjną premierą dostaję od twórców serialu kopię promocyjną każdego odcinka, tzw. screener.

ŚwiatSeriali.pl: Czy ma Pani pomysły na innych bohaterów, już nie wampiry, ale może... kosmici?

Charlaine Harris: Cały czas szukam pomysłów do kolejnej serii książek. Na obecnym etapie nie wydaje mi się, że napiszę kolejną sagę o wampirach. Chciałabym wziąć na warsztat inne stworzenia.

ŚwiatSeriali.pl: Jakie inne seriale, poza "Czystą krwią", Pani ogląda?

Charlaine Harris: Uwielbiam "Zagubionych" - to mój ulubiony serial. Lubię też "Kości", to kolejna produkcja, której oglądanie sprawia mi przyjemność. Podoba mi się też "Mentalista".

ŚwiatSeriali.pl: "Czysta krew" obok serialu "Pamiętniki wampirów" czy filmu "Zmierzch" pokazują trwającą modę na wampiryzm. Jakie jest Pani zdanie na ten temat?

Charlaine Harris: Wydaje mi się, że ludzie generalnie poszukują nowych fantazji i mód, za którymi mogliby podążać. Moda na wampiry trwa już od dłuższego czasu. Wydaje mi się, że ludzie lubią się też przebierać, poczuć się czasem kimś innym, niż osoba, którą są na co dzień. Sądzę, że w przeważającej części są to nieszkodliwe zachowania.

ŚwiatSeriali.pl: Czy chciałaby Pani być wampirem?

Charlaine Harris: Nie! Nie chciałabym! Za bardzo lubię mój dzienny tryb życia, żebym kiedykolwiek zapragnęła być wampirem.

ŚwiatSeriali.pl: Jak Pani postrzega wampiry?

Charlaine Harris: Zdecydowanie dostrzegam w nich cechy pozytywne. Wampiry są indywidualistami, tak jak my - oczywiście wypowiadam się w kontekście moich książek; nie wierzę w istnienie prawdziwych wampirów. Myślę, że pod względem osobowości wampiry różnią się między sobą, tak, jak to ma miejsce w przypadku ludzi.

Tłum. Katarzyna Kasińska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje