Reklama

True Blood

Czysta krew

Ocena
serialu
7,4
Dobry
Ocen: 331
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Niepowtarzalny, mocny i niezaprzeczalnie seksowny...

Niesławny król wampirów Russell Edgington powraca, Tara ostaje zmieniona w wampira, a Erikowi i Billowi grozi kara śmierci. Przygotujcie się na piąty sezon "Czystej krwi". Nowe odcinki zadebiutują na DVD w ofercie Galapagos Films już 17 maja.

Wynalezienie syntetycznej krwi wywołało na świecie prawdziwą rewolucję. Okazało się bowiem, że od wieków pomiędzy ludźmi żyją wampiry, które zmęczone ukrywaniem się mogą wreszcie wyjść z cienia. Wierzą, że teraz - kiedy swój apetyt mogą zaspokoić napojem o nazwie "Czysta krew" - będą wiodły normalne życie w świecie, którego kiedyś były częścią. Niestety, nie wszystkim się to podoba.

W ludzkim i wampirzym światku zaczyna wrzeć... W takiej rzeczywistości żyją główni bohaterowie serialu: 25-letnia Sookie Stackhouse (Anna Paquin) - skromna dziewczyna z Południa i... telepatka słysząca myśli innych ludzi oraz 173-letni wampir Bill Compton (Stephen Moyer). Ich przypadkowe spotkanie staje się początkiem wielkiej miłości, która nie podoba się ani ludziom, ani wampirom, jednak wszyscy starają się kochanków wykorzystać do swoich celów. Do czasu...

Reklama

W czwartym sezonie "Czystej krwi" bohaterowie stawiali czoła potężnej czarownicy i nekromantce Marnie chcącej zniszczyć wszystkie wampiry. Walka z nią była ciężka, ale zakończyła się sukcesem, choć dla wielu bohaterów było to tylko pozorne zwycięstwo. Starcie z wiedźmą nie okazało się jednak końcem kłopotów mieszkańców Bon Temps. 

Czwarty sezon "Czystej krwi" zakończył się sceną, w które Tara (Rutina Wesley) poświęciła swoje życie w obronie Sookie. Teraz najlepsza przyjaciółka głównej bohaterki powraca jako... wampirzyca. Przemieniona przez Pam (Kristin Bauer van Straten) ma poważne problemy w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości jak i z zaakceptowaniem wampirzej diety.

Bill i Eric (Alexander Skarsgård) stają przed wampirzym sądem, który chce ich skazać na karę śmierci za zabicie Nan Flanagan (Jessica Tuck) - byłej rzeczniczki prasowej wampirów, która nie dość, że planowała bunt przeciwko swoim zwierzchnikom, to jeszcze poznała najbardziej skrywany sekret Sookie. Od wyroku ratuje ich wiadomość o uwolnieniu z betonowego grobu Russella Edgingtona (Denis O’Hare) - niesławnego króla wampirów przekonanego, że wampirom - jako istotom wyżej rozwiniętym - należy się władza nad światem. Bill i Eric, którzy wcześniej już raz go pokonali, ponownie stają do walki z dawnym wrogiem.

Z kolei sama Sookie odkrywa, że jej moce wróżki nie są tak potężne jak do tej pory uważała. Po raz pierwszy od dawna zaczyna wierzyć, że ma jeszcze szansę na normalne życie, a przystojny wilkołak Alcide (Joe Manganiello) ma nadzieję, że spędzi je właśnie z nim. Niestety, zanim to nastąpi Sookie musi pomóc Erikowi i Billowi schwytać Edgingtona.

Z kolei Terry (Todd Lowe) dowiaduje się, że ciąży na nim klątwa będąca konsekwencją potwornej zbrodni jakiej dopuścił się służąc jako żołnierz na Środkowym Wschodzie. Jason (Ryan Kwanten) odkrywa, że rodzice jego i Sokkie nie zginęli w wypadku, ale zostali zamordowani przez wampiry, a Lafayette (Nelsan Ellis) usiłuje poradzić sobie z magicznymi mocami jakimi obdarzył go śmiercią jego kochanek Jesus (Kevin Alejandro).

Piąty sezon "Czystej krwi" jest jednocześnie ostatnim, którego produkcję nadzorował twórca serialu, Alan Ball. Przy kolejnych seriach Ball będzie pełnił już jedynie funkcję producenta wykonawczego oddając dotychczasowe obowiązki w ręce innych.

- Dzięki wspaniałym aktorom, scenarzystom i producentom oraz członkom ekipy, z którymi miałem zaszczyt pracować przez ostatnie lata, mam pewność, że mogę się wycofać, a serial dalej będzie zachwycał widzów - skomentował swoją decyzję Alan Ball.

WYDANIE DVD

Piąty sezon serialu "Czysta krew" na DVD zadebiutuje 17 maja. Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych.

  • Za kulisami odcinków
  • Poznaj zakulisowe historie do każdego z odcinków dzięki wywiadom ze scenarzystami serii.
  • Komentarze
  • 5 komentarzy z obsadą i twórcami serii w tym z Alanem Ballem, Anną Paquin, Stephenem Moyerem, Denisem O’Hare, Carrie Preston i wieloma innymiswiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czysta krew | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje