Reklama

True Blood

Czysta krew

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 329
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Moda na kły

Popularność na powieści o wampirach i ich telewizyjne oraz kinowe ekranizacje trwa. Ale to, co podoba się widzom, budzi sprzeciw kościoła.

Przystojne, uwodzicielskie wampiry, zwłaszcza Edward Cullen ze "Zmierzchu", znalazły się na cenzurowanym w Polsce. Przeciw "wampiromanii" wystąpił ksiądz Marek Biernacki z Rybnika, który uważa, że uroczy wampir ze "Zmierzchu" miesza nastolatkom w głowach i może im szkodzić.

Reklama

Czy rzeczywiście fascynacja książkowymi bohaterami sprowadzi nastolatki na złą drogę fascynacji satanizmem czy coraz liczniejszymi sektami wampirycznymi?

Nawrócenie matki Lestata

Coś jednak w tych obawach jest, a przykład pisarki Anne Rice, autorki "Wywiadu z wampirem", może je potwierdzać. Okazuje się bowiem, że pisarka pięć lat temu powróciła na łono kościoła katolickiego i oświadczyla, że już nigdy spod jej pióra nie wyjdzie powieść o wampirach.

"Byłabym bezgranicznie głupia odwracając się tak od Boga!" - mówiła w wywiadzie.

Wiara nie szkodzi

Tak radykalnych poglądów na sprawę zamętu w umysłach, powodowanego przez fikcyjne postacie wampirów, nie mają najpoczytniejsze obecnie autorki powieści o tych nadprzyrodzonych

istotach. Autorka serii "Zmierzch", Stephenie Meyer jest gorliwą członkinią Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich. Natomiast Charlaine Harris, która

wymyśliła romans kelnerki Sookie Stackhouse z wampirem, aktywnie działa w swojej lokalnej wspólnocie anglikańskiej.

Telemax

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje