Reklama

True Blood

Czysta krew

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 332
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Dziewczyna wampira kończy 30 lat

Anna Paquin, czyli Sookie z serialu "Czysta krew", 24 lipca obchodzi 30. urodziny. Co wiemy o tej pięknej blondynce?


Reklama

Urodziła się w Kanadzie, jednak wraz z całą rodziną szybko przeprowadziła się do Nowej Zelandii. Po rozwodzie rodziców zamieszkała w Los Angeles. Dwa lata temu Anna wzięła ślub z kolegą z planu "Czystej krwi", Stephenem Moyerem. Obecnie jej życie rozciąga się pomiędzy Kalifornią, Nowym Jorkiem, a Londynem, skąd pochodzi Stephen. Jest fanką muzyki alternatywnej i kuchni indyjskiej. Pytana o 30. urodziny odpowiada, że jej kalendarzowy wiek wreszcie zaczyna odpowiadać życiowemu doświadczeniu, jakie zdążyła już zdobyć...

Jako 11-latka zapisała się w pamięci widzów jako druga najmłodsza zdobywczyni Oscara w historii za film "Fortepian. Zagrała w nim drugoplanową rolę córki niemej Szkotki wydanej korespondencyjnie za mąż za rolnika z Nowej Zelandii. Był to jej debiut aktorski.

Trzy lata po odebraniu nagrody Paquin zaczęła regularnie pojawiać się na dużym ekranie. Kolejne nominacje, tym razem do nagrody "Young Artist Award",  przyniosły jej filmy  "The Member of the Wedding" i "A Walk on the Moon" Jej niezwykły talent sprawił, że w 2001 roku uznano za jedną z najlepiej zapowiadających się aktorek.

Kolejne role tylko ugruntowały jej pozycję w aktorskim świecie. Filmy "Dzieci Ireny Sendlerowej", "Walka żywiołów" oraz dwie części "X-Men" sprawiły, że stała się popularna i rozchwytywana.

Aktorka znana jest serialowym widzom przede wszystkim z roli Sookie Stackhouse, kelnerki obdarzonej zdolnościami telepatycznymi, wokół której koncentruje się fabuła serialu, opartego na cyklu powieściowym "The Southern vampire Mysteries" pióra Charlaine Harris.

- To wymarzona rola dla mnie. Została przepięknie wykreowana przez Alana Balla i pozostałych scenarzystów. Jest delikatna, ale ma ogromną intuicję. Miała naprawdę ciężkie życie, ale wciąż pozostaje niewinna. Wierzy w miłość i uważa, że ​jest ona możliwa, nawet w niesprzyjających okolicznościach. Jest odważna, nie ma nic przeciwko byciu inną, robi co chce i ma swoje własne zdanie. Nie słuchają nikogo, kto stara się jej powiedzieć, co ma myśleć. Życie potraktowało ją bardzo surowo, ale nie stała się zgorzkniała. Myślę, że to niezwykła umiejętność, aby umieć się podnieść i dać zrujnować. To naprawdę godne podziwu, aby w ten sposób przejść przez życie. - mówi o swojej bohaterce na łamach pisma "Starpulse"

Za tę kreację w 2009 roku zdobyła Złotego Globa w kategorii "Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym".

Do roli Skookie Anna przefarbowała włosy na blond, a widzowie serialu mogą ją oglądać w wielu odważnych scenach seksu. Pytana przez dziennikarzy, czy ma problemy z nagością na ekranie, odpowiada, że nie jest to coś, z czym czułaby się niekomfortowo. Pracę w serialu ceni na równi z pracą w filmie, zwłaszcza, gdy jak sama mówi, ma do czynienia z tak dobrze napisanym i wyprodukowanym materiałem, jak w przypadku "Czystej krwi".

Od 10 czerwca Paquin można oglądać w piątym sezonie serialu. - Będę do dyspozycji tak długo, jak tylko cała ekipa będzie miała ochotę kontynuować pracę - zapewnia. - Nigdzie mi się nie spieszy. To dla mnie fantastyczna przygoda, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Ci ludzie stali się moją rodziną. Jeśli o mnie chodzi, to serial może trwać i trwać. - wyznaje aktorka w wywiadzie dla "New York Times". 

swiatseriali.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czysta krew | seriale | Anna Paquin | Stephen Moyer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama