Reklama

Czas honoru

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 1135
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Magdalena Cielecka zmierzyła się z... klasyką

Magdalena Cielecka, czyli Ada Lewińska z "Czasu honoru", dołączyła właśnie do grona aktorek, które zmierzyły się z rolą jednej z najbardziej znanych w polskim teatrze kobiet - pani Dulskiej, bohaterki napisanej w 1906 roku przez Gabrielę Zapolską sztuki.


Reklama


"Moralność pani Dulskiej" doczekała się od dnia swej prapremiery kilkudziesięciu inscenizacji. Sztuka grana była w niemal wszystkich teatrach w Polsce, przetłumaczona została na 19 języków (w tym na język chiński!) i przeniesiona na duży ekran ("Moralność pani Dulskiej" wyreżyserowana w 1930 roku przez Bolesława Newolina była pierwszym polskim filmem dźwiękowym).

Sięgali po nią najwybitniejsi polscy reżyserzy, a w główną rolę wcielały się najwybitniejsze polskie aktorki z Anną Seniuk na czele. Już 25 marca Teatr Telewizji zaprezentuje swoim widzom kolejną adaptację dramatu Gabrieli Zapolskiej. Tym razem jako Dulską zobaczymy Magdalenę Cielecką - aktorkę, która nigdy nie bała się kontrowersyjnych ról pozornie zupełnie do niej nie pasujących.

- Przyszedł czas na to, by kolejne pokolenie aktorów i twórców zmierzyło się z klasyką polskiej tragifarsy autorstwa Zapolskiej - twierdzi reżyser spektaklu Marcin Wrona.

- Ta rola to wyzwanie. Cieszę się, że Marcin właśnie mnie uznał za najlepszą kandydatkę na kolejną Dulską i dał mi możliwość wcielenia się w postać, którą grały przede mną wspaniałe aktorki - mówi Magdalena Cielecka.

W piątej już w historii Teatru Telewizji inscenizacji "Moralności pani Dulskiej" obok Magdaleny Cieleckiej zagrali m.in. Robert Więckiewicz, czyli niezapomniany Blacha z "Odwróconych", Dominika Kluźniak, czyli Ewa Szefler z "M jak miłość", Agata Buzek, czyli Julia Milton z 

"Teraz albo nigdy!", i jeden z najpopularniejszych aktorów najmłodszego pokolenia, znany ze wspaniałych kreacji w "Sali samobójców", "Yumie" i "Nieulotnych" Jakub Gierszał.

- Czym współcześnie jest problem moralności, a może co oznacza jej brak? Życie na pozór, ukryte za fasadą etykiet, na publiczny poklask - to tematy bez dna, dziś szczególne ważne - mówił Marcin Wrona podczas spotkania z przedstawicielami mediów, w którym udział wzięły wszystkie biorące udział w jego inscenizacji "Moralności pani Dulskiej" gwiazdy.

Spektakl z Magdaleną Cielecką w roli głównej Teatr Telewizji pokaże już 25 marca o godzinie 20.20.

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia gwiazd, które wzięły udział w konferencji prasowej po przedpremierowym pokazie "Moralności pani Dulskiej".

Agencja W. Impact

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje