Reklama

Czas honoru

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 1019
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czas honoru": Olga Bołądź nie chciała robić kariery w Hollywood

Olga Bołądź, czyli Celina Dłużewska z "Czasu honoru", mieszkała przez pewien czas w Los Angeles, dokąd pojechała, by uczyć się aktorstwa. Nie chciała jednak zostać w Hollywood na stałe... Dlaczego?


Reklama

Do Los Angeles Olga Bończyk wyjechała, gdy była już znaną i cenioną w Polsce aktorką. Pieniędzmi zarobionymi za udział w serialu "Teraz albo nigdy" opłaciła zajęcia w szkole aktorskiej i pobyt w Ameryce... Zdecydowała na się na ten wyjazd i kontynuowanie nauki, bo czuła, że nie wie jeszcze wielu rzeczy o pracy na planie filmowym.

- Film rządzi się innymi prawami niż teatr, a ja skończyłam szkołę teatralną. Do Stanów pojechałam na profesjonalne zajęcia z kamerą, z techniki castingu - wspominała w wywiadzie.

Choć Hollywood zachwyciło Olgę, nie chciała tam zostawać, bo - jak mówi - doskonale zdawała sobie sprawę, ile tak naprawdę mogłaby osiągnąć w Stanach.

- Pewnie skończyłabym jako sfrustrowana kelnerka, żyłabym jak emigrantka i marzyła, że kiedyś będzie cudownie. Poza tym tęskniłam! Za rodziną, za przyjaciółmi - twierdzi serialowa Celina Dłużewska z "Czasu honoru".

Przed wyjazdem do Los Angeles Olga Bołądź, będąc jeszcze studentką krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, na pół roku przeprowadziła się do... Barcelony. Kiedy zdobyła stypendium w tamtejszej szkole aktorskiej, zdecydowała się po prostu podjąć wyzwanie, jakie dostała od losu.

- Pojechałam do Barcelony po przygodę! By zmierzyć się z czymś nowym, nauczyć się języka hiszpańskiego... To było półroczne stypendium, podczas którego miałam zajęcia głównie ruchowe. Grałam w komedii dell’arte, w maskach, na ulicy. Ludzie chodzili, dzwoniły komórki, dzieci wdrapywały się na scenę, a my improwizowaliśmy. Mówiłam po hiszpańsku, a koledzy po katalońsku - wspomina swój pobyt w stolicy Katalonii.

Olga Bołądź nie wyobraża sobie jednak, że mogłaby na stałe wyemigrować z Polski.

- W Polsce niczego mi nie brakuje - tu mam wyzwania aktorskie, wspaniałych twórców, z którymi uwielbiam pracować - mówi.

 

Agencja W. Impact

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Czas honoru | Olga Bołądź

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje