Reklama

Czas honoru

Ocena
serialu
8,3
Bardzo dobry
Ocen: 1136
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czas honoru": Jakie seriale zobaczymy jesienią w TV?

Wielu z nas zadaje sobie pytania: co nas czeka po wakacjach? Które seriale rozpoczęły już zdjęcia? Ujawniamy, co się dzieje na serialowych planach i czego możemy spodziewać się po wakacjach.


"Czas honoru", 7. sezon

Reklama

Efekty pirotechniczne, niebezpieczne sceny kaskaderskie, spektakularne strzelaniny, wybuchy i walki wręcz - akcja najnowszej, siódmej serii przenosi nas w czasy Powstania Warszawskiego...

Zdjęcia potrwają do połowy sierpnia, a ponad połowa z nich, to sceny batalistyczne. Dziesięć z dwunastu odcinków poświęcimy walkom powstańczym, nie zabraknie nalotów, ostrzałów moździerzy czy bombardowań - mówi reżyser Jan Hryniak na planie serialu, gdzie za chwilę specjaliści od wybuchów zniszczą dwupiętrowy, ceglany budynek. Dlatego teren otoczono szczelnym kordonem ochroniarzy, oznaczono czerwoną taśmą, a w pełnej gotowości są ekipy medyczne.

Janek jednak żyje!

- Serial miał się zakończyć na piątej serii, ale że akcja rozgrywa się między czwartą a piątą transzą, wróciłem na plan. Mój bohater zginął, dlatego muszę tak zagrać postać Janka, aby było to dla widzów ciekawe. Temat Powstania Warszawskiego jest mi bliski, mój wujek walczył w nim jako szesnastoletni chłopak - zdradza Antoni Pawlicki, serialowy Janek, który z Bronkiem (Maciej Zakościelny), Michałem (Kuba Wesołowski) oraz Władkiem (Jan Wieczorkowski) zostaną przydzieleni do kompanii specjalnej stanowiącej osłonę Komendy Głównej AK w czasie powstania.

Gwiazdy nowej serii

Towarzyszyć im będą nowi bohaterowie, w których wcielą się m.in.: Maciej Musiał, Tomasz Ziętek, Stefan Pawłowski, Adam Fidusiewicz, Paweł Janyst, Julia Rosnowska i Katarzyna Sawczuk. W nowych odcinkach pojawią się też Borys Szyc, Edyta Olszówka, Ireneusz Czop i Mariusz Bonaszewski, a filmowcy odwiedzą również Milanówek, Otwock, Świebodzice i Walim. Ciekawostka: Specjalistyczną broń przygotowaną na potrzeby serialu udostępniło Łódzkie Centrum Filmowe. Jest przystosowana do ślepej amunicji, ze wzmocnionym hukiem i ogniem. Będzie ona wykorzystana nie tylko przez aktorów, ale i grupy rekonstrukcyjne.

"Na krawędzi", sezon 2. 

W Warszawie i okolicach trwają zdjęcia do drugiego sezonu "Na krawędzi". Trzynaście nowych odcinków zobaczymy jesienią br. w Polsacie. - Tym razem fabuła skupi się wokół poszukiwań kilkumiesięcznego dziecka porwanego przez pozbawionych skrupułów ludzi, handlujących żywym towarem. Każdy odcinek przybliży nas widzów do poznania mrocznej tajemnicy - zdradza reżyser i współscenarzysta serialu Maciej Dutkiewicz.

I dodaje, że stróże prawa natrafią również na trop skorumpowanych funkcjonariuszy policji, zamieszanych w handel narkotykami. - Komisarz Kamiński zostanie aresztowany pod zarzutem morderstwa policyjnego informatora. Tomek uzna, że został wrobiony, gdyż prowadząc niewygodne śledztwo nadepnął komuś ważnemu na odcisk - mówi o swojej postaci Marek Bukowski.

Aresztowanie Tomka pociągnie konieczność przyjęcia nowego szefa warszawskiego Wydziału Techniki Operacyjnej. Zostanie nim inspektor Lena Korcz, seksowna i ambitna kobieta.

- Jest wymagająca dla swoich podwładnych, do tego uparta i nie bojąca się ryzyka. Nie ujawnia, skąd pochodzi i strzeże swojej prywatności - charakteryzuje graną przez siebie postać Kamilla Baar.  

"Ojciec Mateusz", seria 12.

Porwania, zabójstwa, szantaże i kradzieże. Serialowych sandomierskich policjantów znów czeka mnóstwo roboty!

- Nie mamy czasu na urlop, przestępcy przecież nie próżnują. Tym razem wpadniemy na trop złodziei cennego lustra z Muzeum Diecezjalnego, rozwikłamy skomplikowaną sprawę zabójstwa w willi szanowanego biznesmena i wyjaśnimy, kto chciał zabić znaną, sandomierską pisarkę. Jak zawsze nasze działania wspierał będzie ksiądz Mateusz (Artur Żmijewski), co u Możejki powoduje niekiedy irytację - zdradza Piotr Polk.

Zdjęcia potrwają do połowy lipca, a premierę nowych odcinków zaplanowano na początek września. Zobaczymy w nich m.in.: Martę Żmudę Trzebiatowską, Edytę Olszówkę, Władysława Kowalskiego, Bartka Kasprzykowskiego, Izę Dąbrowską i Michała Lesienia. Co ciekawe, pierwszych sześć odcinków reżyseruje Artur Żmijewski.

Zdradzamy też, że w 149. odcinku pt.: "Magiczne zwierciadło" razem z bohaterami serialu zwiedzimy słynne sandomierskie lochy. To dawne magazyny kupieckie, które do dziś otacza aura tajemniczości.

"Komisarz Alex", sezon 6.

Poszukiwania uprowadzonego dziecka divy operowej Rebeki Stein (Katarzyna Skrzynecka), gotowej spełnić wszystkie żądania porywaczy, zainaugurują 6. sezon "Komisarza Aleksa". o wakacyjnej przerwie Alex znów będzie miał ręce, a raczej łapy, pełne roboty! O ile jednak pościgi za przestępcami nie sprawią mu najmniejszego problemu, o tyle jego relacje z Maliną staną się dość... kłopotliwe. Dlaczego? - Aleksa i Malinę czekają trudności, bo zmieni się status związku Orlicza (Antoni Pawlicki) i Moniki (Julia Rosnowska). Tego, jaki scenariusz napisze dla nich życie, nie zdradzę, ale fani czworonożnego detektywa i jego opiekuna powinni przygotować się na wiele niespodzianek - zapowiada producentka Monika Jóźwik, dodając, że już w pierwszym odcinku szóstej serii "Komisarza Aleksa" wydarzy się coś, co bardzo zaważy na dalszych losach głównych bohaterów serialu - Aleksa i Michała.

Porwane dziecko

Nowy sezon rozpocznie się od naprawdę mocnego uderzenia! Policjanci z łódzkiej komendy będą musieli stawić czoła porywaczom dziecka. Przestępcy precyzyjnie wybiorą ofiarę. To córeczka światowej sławy śpiewaczki operowej, liczą więc na sowity okup, jako że artystka powinna ich zdaniem być osobą bardzo majętną. Jako wybitną wokalistkę Rebekę Stein zobaczymy Katarzynę Skrzynecką, dla której rola w "Komisarzu Aleksie" jest pierwszą, w jaką wcieliła się po ogromnym sukcesie odniesionym w programie "Twoja twarz brzmi znajomo".

Policjanci będą musieli przekonać artystkę, by zaczęła z nimi współpracować, bo spełnianie żądań porywaczy wcale nie gwarantuje dziecku życia. Zdradzamy, że grana przez nią bohaterka będzie miała wielki wpływ na Lucynę (Magdalena Walach), która dzięki Rebece zrozumie, jak wiele traci podporządkowując swe życie wyłącznie pracy. W ślicznej policjantce niespodziewanie obudzą się instynkty... macierzyńskie.

- Lucyna zda sobie sprawę, że upływający czas nie działa na jej korzyść i postanowi wreszcie wziąć swe życie we własne ręce - uchyla rąbka tajemnicy Monika Jóźwik.

Goście nowej serii

Niespodziewany zwrot nastąpi też w życiu Puchały (Ireneusz Czop), który zmuszony będzie na pewien czas rozstać się z ukochaną żona Klaudusią... Leon (Janusz Chabior) natomiast spotka wreszcie miłość swojego życia, a w dodatku pod wpływem nowo poznanej kobiety odkryje w sobie talent, który okaże się bardzo pomocny w pracy patologa. Dowiedzieliśmy się, że oprócz Katarzyny Skrzyneckiej w gościnnych rolach w 6. serii "Komisarza Aleksa" pojawią się m.in. Anna Oberc, Adrianna Kalska, Paweł Ławrynowicz, bracia-bliźniacy Maciej i Marcin Zacharzewscy oraz Lidia Sadowa.

Zabójczy bliźniak 

Jacka i Marka (Maciej i Marcin Zacharzewscy), choć są do siebie podobni jak dwie krople wody, różni niemal wszystko. Jeden jest świetnym maklerem, drugi mężczyzną od zawsze skonfliktowanym z prawem. Jeden wykształconym człowiekiem sukcesu, drugi staczającym się na dno kryminalistą. Łączy ich jednak niezwykła więź wynikająca z pewnych wspólnych przeżyć w dzieciństwie i wczesnej młodości. Kiedy jeden z bliźniaków postanowi wejść w skórę brata i dokonać zbrodni, nic między nimi nie będzie już takie samo, jak kiedyś. Braterskie uczucia pomiędzy bohaterami 4. odcinka 6. serii "Komisarza Aleksa" wystawione zostaną na ciężką próbę. Tylko Alex będzie w stanie odróżnić mężczyzn i wskazać, który - Jacek czy Marek - jest... bratobójcą.

Nowe odcinki serialu TVP1 emitować będzie w sobotnie wieczory od września. 

"Zbrodnia"

"Zbrodnia" to miniserial opowiadający o tajemnicach z przeszłości i nierozwiązanych sprawach sprzed lat - donosi serwis Wirtualnemedia.pl.

Magdalena Boczarska ("39 i pół", "Czas honoru", "Lekarze") zagra w nim 35-letnią Agnieszkę Lubczyńską, radczynię handlową, której życie wywraca się do góry nogami podczas rodzinnych wakacji nad morzem.

Wojciech Zieliński ("Oficer", "Odwróceni", "Lekarze") wcieli się natomiast w komisarza Tomasza Nowińskiego, który będzie prowadził skomplikowane śledztwo dotyczące niewyjaśnionych morderstw na Półwyspie Helskim.

Trzyodcinkowy serial AXN zostanie zrealizowany na podstawie produkcji "Morden i Sandhamn", która jest adaptacją szwedzkiego bestselleru "Still Waters" autorstwa Viveci Sten. Za polski scenariusz odpowiada Igor Brejdygant, reżyserią zajął się Gerg Zgliński, a produkcją Opus Film.

Zdjęcia ruszyły 29 maja i są realizowane na Półwyspie Helskim. "Zbrodnia" trafi na antenę AXN jesienią 2014 roku.  

- Od dłuższego czasu rozważaliśmy możliwość wyprodukowania pierwszego polskiego serialu AXN. Chcemy stworzyć kontent, który wyróżni się na tle lokalnych propozycji programowych i jednocześnie będzie potrafił opowiedzieć uniwersalną kryminalną historię, która przypadnie do gustu polskiemu widzowi - powiedział John Rossiter, general manager w SPT Networks CE, nadawcy AXN.

"Na Wspólnej"

Twórcy serialu postanowili uchylić rąbka tajemnicy, co zobaczymy jesienią!

Igor, w strachu przed bandytami, zaczyna myśleć o... ucieczce z kraju! Czy Nowak zdecyduje się na tak radykalny krok? Czy zdoła ochronić swoją rodzinę przed bezwzględnym przestępcą?

Czy Basia poślubi nieobliczalnego Smolnego? Jak Marta poradzi sobie po rozstaniu z Pawłem? Czy Maria ukończy kurs prawa jazdy nikogo przy tym nie krzywdząc? Czy Ola będzie kontynuowała romans z szefem? Czy Iza zostanie sołtysem Rogali? Dlaczego Maks nagle odwoła plan zemsty na Zdybickiej? Co przeszkodzi Bogdanowi w zdobyciu pięknej Joanny? Dlaczego Zuza i Kamil przeżyją kolejny potężny dramat?

Na te i wiele innych emocjonujących pytań znajdziecie odpowiedź już we wrześniu.

"Lekarze", sezon 5.

Ruszyły zdjęcia do 5. serii "Lekarzy". Możemy zdradzić, że ten sezon będzie pełen zwrotów akcji i niespodzianek!

Do obsady dołączył Borys Szyc. Jego postać to Przemek Karski - lekarz, który będzie kończyć swój staż w toruńskim szpitalu i trafi pod skrzydła dr Keller (Magdalena Różczka).

Jednocześnie mamy też dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Alicji. Wbrew krążącym plotkom, aktorka pojawi się w nowym sezonie "Lekarzy" i będzie nadal jego centralną postacią. Możemy się też spodziewać, że jej bohaterkę i nowego chirurga połączy coś więcej niż tylko koleżeńska zażyłość.

- W serialu jestem chirurgiem, który sporo jeździł wcześniej w pogotowiu, a tutaj trafia pod skrzydła Alicji. Doktor Keller zostaje jego mentorem i będzie go przyuczać do zawodu chirurga. Ten temat jest mi dosyć bliski, zawsze fascynował mnie zawód lekarza, właśnie chirurga. Byłem w łódzkim liceum w klasie o profilu biologiczno-chemicznym. Wybierałem się długi czas na medycynę. Chodziłem na różne zajęcia na Akademię Medyczną w Łodzi. Nie przewidziałem kolejności, która nastąpiła, że najpierw zostanę aktorem, a później będę udawał lekarza - wyznał Szyc.

Piąta seria serialu to wiele obyczajowych wątków, ale także skomplikowanych medycznych przypadków. Lekarze z Copernicusa będą walczyć o życie małej pacjentki z Afganistanu oraz zmierzą się ze śmiertelnie zaraźliwym wirusem z Ameryki Płd. Do Copernicusa wkroczy oddział antyterrorystyczny, kiedy jeden z lekarzy stanie się zakładnikiem i celem ataku zdesperowanego męża.

- Filmowe życie nie znosi próżni, a miłośnicy seriali lubią zmiany, nowości, niespodzianki i zaskoczenia. I to właśnie ofiarujemy im jesienią tego roku w "Lekarzach" - mówi Dorota Chamczyk, producentka serialu.

- Będą trudne decyzje, pożegnania, nowe miłości i romanse, nowe postaci, pojawi się temat dziecka, a może nawet zobaczymy kolejny ślub. Scenariusz jest ciągle otwarty, trwają prace nad drugą częścią 5. serii i można spodziewać się niespodziewanego. Przed nami liczne zakręty, jednak na ostatniej prostej wejdziemy płynnie w 6. serię opowieści o naszych "Lekarzach" - dodaje producentka.

Temat dziecka pojawi się u Wanatów (Szymon Bobrowski i Katarzyna Warnke), u których burza uczuć trochę ucichnie w przeciwieństwie do Basi (Aleksandra Hamkało), Leona (Jacek Koman) oraz Michała Karkoszki (Wojciech Mecwaldowski). Fani serialu będą mogli bardziej przyjrzeć się życiu uczuciowemu młodego ordynatora - powróci tajemnicza chirurg plastyczna Paulina (Monika Buchowiec) oraz śledzić i drżeć o losy dyrektor szpitala - Elżbiety (Danuta Stenka), gdyż jej stanowisko będzie zagrożone przez pewien spisek. Daniel Orda (Wojciech Zieliński) powróci do ratowania ludzi początkowo jako lekarz karetki pogotowia. Jego późniejsze wybory sprawią, że w związku z Sylwią (Katarzyna Bujakiewicz) czeka ich wiele trudnych decyzji.

Jedno jest pewne - przed nami wyjątkowo interesujący sezon "Lekarzy". Nowe odcinki serialu zobaczycie już jesienią na antenie TVN.Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje