Reklama

Chernobyl

Czarnobyl

Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 193
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Czarnobyl": Skandaliczne zdjęcia na miejscu katastrofy?

Najnowszy serial HBO nie tylko wydaje się jednym z głównych pretendentów do nagrody Emmy, ale również przyczyną wzrostu... turystyki w strefie wykluczenia i dziwnych ludzkich zachowań. Okazuje się bowiem, że niektórzy z instagramowych influencerów jeżdżą na Ukrainę, aby zrobić sobie w miejscu katastrofy... nieprzyzwoite zdjęcia.

O sprawie zrobiło się głośno, kiedy na Twitterze opublikowano zdjęcia, jakie influencerzy zaczęli publikować w mediach społecznościowych po premierze serialu (jak informuje New York Post zainteresowanie wycieczką do miasta Prypeć wzrosło w ostatnim miesiącu o prawie 40 procent).

Reklama

Na zdjęciach można zobaczyć jedną z kobiet, która postanowiła w miejscu tragedii... odsłonić swoje ciało. W sieci zawrzało. Po obejrzeniu niektórych fotografii, głos w sprawie zabrał także twórca serialu, Craig Mazin.

Scenarzysta napisał: "To wspaniale, że 'Czarnobyl' przyczynił się do zwiększenia turystyki w strefie wykluczenia. Ale... widziałem te zdjęcia. Jeżeli się tam wybieracie, proszę pamiętajcie, że wydarzyła się w tym miejscu ogromna tragedia (..)".

Nad sprawą pochyliła się także Taylor Lorenz, dziennikarka The Atlantic, który zaprezentował trochę inne spojrzenie na te wydarzenia.

Według Lorenzo "influencerzy" (trudno ich nawet tak nazwać, gdyż mają relatywnie małą liczbę obserwujących) wcale nie szukają sensacji, a jedynym budzącym zastrzeżenie zdjęciem jest fotka prawie rozebranej kobiety.

Zaznaczył równie, że zdjęcia publikowane na Instagramie to forma dokumentowania wydarzeń ze swojego życia, oraz dopasowania do obecnie panujących w mediach społecznościowych trendów.

Przy okazji, zapraszamy do przeczytania naszego wywiadu ze Stellanem Skarsgardem.

Jesteś fanem amerykańskich seriali? Zalajkuj nasz fan page "Zjednoczone Stany Seriali", czytaj najświeższe newsy zza oceanu oglądaj trailery, galerie, komentuj i czytaj opisy odcinków już dwa tygodnie przed emisją w Polsce.

swiatseriali/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje