Reklama

CSI: Miami

CSI: Kryminalne zagadki Miami

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 495
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Najlepsze w krojeniu zwłok

Odniosły sukces w zawodzie zdominowanym przez mężczyzn. Są najlepsze w krojeniu zwłok, zbieraniu odłamków pocisków i kropli krwi. Kim są bohaterki "CSI: Kryminalnych zagadek"?

Catherine, Calleigh i Stella to technicy kryminalni w policyjnych ekipach dochodzeniowych. Catherine Willows, nieślubna córka kelnerki i właściciela kasyna, ma za sobą burzliwą przeszłość striptizerki, uzależnienie od kokainy. Teraz jest specjalistką od analizy kropel krwi w ekipie Gila Grissoma w "CSI: Las Vegas".

Reklama

Calleigh Duquesne w "CSI: Miami" zna się najlepiej na batalistyce, stąd przydomek "Panna Pocisk". Jej ojca zabił alkohol. Jej były narzeczony zabił się sam.

Stella Bonasera wychowała się w sierocińcu. Zaczynała od pracy w nowojorskich patrolach policji.

I choć nie ma szczęścia w związkach z mężczyznami, to dokończy każde dochodzenie. Ostatnio awansowała na detektywa pierwszego stopnia w "CSI: Nowy Jork".

Inteligentne, seksowne i twarde, bo tego wymaga od nich praca. Czy podobnie jest z aktorkami, które wcielają się w bohaterki "CSI"?

50 - letnia Marg Holgenberger z takim zaangażowaniem podeszła do swojej roli, że dzień po popisaniu kontraktu pojawiła się w biurze naczelnego patologa stanu Newada.

"O pracy technika kryminalnego wiedziałam tyle, ile można wiedzieć po obejrzeniu dwóch programów na Discovery" - wspomina - "Potrzebowałam praktyki".

Podobno pierwowzorem Catherine Willows jest słynna w amerykańskiej policji Yolanda McCleary.

Holgenberger nie mogło więc ominąć spotkanie z jej "bohaterką".

"Spodziewałam się zmanierowanego babska, które na każdym kroku będzie powtarzać, że jest legendą amerykańską kryminalistyki" - opowiada - "Tymczasem zobaczyłam filigranową kobietkę emanującą seksem, ale zarazem zawodowca".

Emily Procter, czyli serialowa Calleigh przyznała, ze do roli namówiła ją przyjaciółka, Jorgia Fox (Sara Sidle w "CSI: Las Vegas"). Dzięki niej, gdy przyszła na casting o pracy technika kryminalnego wiedziała wszystko.

"Zdradziła mi w największej tajemnicy, że powstanie spin off z akcją w Miami i gdybym w nim zagrała, zrozumiałabym jaką fantastyczną to jest rozrywką".

Z kolei 41-letnia Melina Kanakareedes postawiła producentom serialu jeden warunek. Jej bohaterka ma nosić tylko spodnie. Twórcom udało się wynegocjować jeden odcinek w każdej serii, w którym Stella pojawi się w sukience. Sama Kanakaredes sukienki lubi. Podobnie jak dobre jedzenie, ale skoro jest się żona szefa kuchni...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje