Reklama

CSI: Miami

CSI: Kryminalne zagadki Miami

Ocena
serialu
8
Dobry
Ocen: 499
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

I Ty możesz zostać śledczym!

To ostatnia szansa, by przeprowadzić własne śledztwo i rozwikłać kryminalną zagadkę! Tylko do 10 stycznia można oglądać wystawę "CSI: Kryminalne zagadki" w warszawskim Blue City.

Dzięki tej niecodziennej multimedialnej prezentacji, która miała premierę w maju ubiegłego roku w Muzeum Nauki i Przemysłu w Chicago, każdy może wcielić się w śledczego. Jak sama nazwa wskazuje, ekspozycja odwołuje się do popularnego serialu, a jej producentem jest CBS. Zwiedzający mają okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami kryminalistyki.

Reklama

Jednak zdobywanie wiedzy nie odbywa się w sposób bierny, czyli wyłącznie przez oglądanie eksponatów. Do wyboru mamy trzy zagadki kryminalne. Na początku otrzymujemy formularz raportu, w którym nanosimy swoje uwagi i odkrycia. Naszym szefem zostaje znany z serialu inspektor Grissom, który kontaktuje się z nami za pośrednictwem telewizyjnego ekranu.

W kolejne tajemnice śledztwa wprowadzają nas inni bohaterowie serialu. Podpowiadają, jak wydobyć tajemnice z telefonu komórkowego, w jaki sposób wykorzystać odciski palców znalezione na miejscu zbrodni, jak ustalić tożsamość ofiary, co ujawniła sekcja zwłok, itp., itd. Możemy poprzyglądać się "dowodom" przez mikroskop lub przy pomocy lupy porównać linie papilarne. Osobiście analizujemy wielkość czerwia muchówki, by określić czas śmierci ofiary, badamy DNA i sporządzamy raport medyczny. Nie możemy sobie pozwolić na żadną fuszerkę, bo na koniec inspektor Grissom rozliczy nas z przeprowadzonego śledztwa. Składamy mu raport za pośrednictwem komputera - i albo nas pochwali, albo zgani.

Wystawę można oglądać w warszawskim centrum handlowym Blue City od poniedziałku do piątku od 12.00 do 20.00, a w sobotę i niedzielę od 10.00 do 20.00. Tylko do 10 stycznia!


Czy ktoś z was już był na wystawie? Podzielcie się wrażeniami na FORUM.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje