Reklama

Grey's Anatomy

Chirurdzy

Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 810
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Chirurdzy": Demony dr Grey

Życie nie rozpieszczało Meredith (Ellen Pompeo). Jako córka legendy medycyny zawsze czuła się tą gorszą. Niechcianą. Każdy, kogo kochała, opuszczał ją. Od lat nękana przez duchy przeszłości musiała stawiać czoła swoim lękom. I, niestety, przyszłość też nie maluje się różowo...


Reklama

Zapowiada się trudny rok. Nowy sezon będzie skoncentrowany na Meredith. Opuściła ją Cristina, pojawia się przyrodnia siostra, a mąż zmierza w innym kierunku - zapowiedziała Shonda Rhimes na początku nowego sezonu. I miała rację. Rozterki na nowo zagoszczą w życiu Grey. Czy w razie czego poradzi sobie z kolejnym odejściem bliskiej jej osoby?

Niemożliwe: sprostać oczekiwaniom

Wielki ból Meredith. Odwieczny brak miłości i akceptacji ze strony matki. Początkowo Mer po omacku próbowała uciec od życia Ellis. W rezultacie podążyła jej śladem: została chirurgiem i zamieszkała w domu, w którym uwięzionych było tyle przykrych wspomnień z przeszłości. Z czasem sięgnęła też do nagrań operacji i pamiętników matki. Ale i to okazało się za mało, by zadowolić Ellis Grey. - Jesteś taka zwyczajna - usłyszała od ducha matki po jej śmierci. - Nie chcę być jak moja matka! - wykrzyczała Cristinie. Nadal robi wszystko, by nie powtórzyć błędów Ellis.

Porzucona córka

Po rozwodzie z Ellis Thatcher założył nową rodzinę i zapomniał o Mer. Susan (druga żona) próbowała pogodzić ojca z córką. Jej wysiłki poszły na marne. Gdy umarła po zabiegu wykonanym przez Grey, Thatcher obwinił Mer o śmierć żony i wpadł w alkoholizm.

Siostra z krwi, nie z wyboru

Początkowo Grey nie chciała siostry w swoim życiu. - Nasz tata wybrał ciebie. Na pewno jesteś miła, ale nie chcę cię poznać! - usłyszała Lexie od Mer na początku ich znajomości. Z czasem zbliżyła się do siostry i nauczyła się ją kochać. Gdy już się zaprzyjaźniły, Lexie też ją opuściła - zginęła.

Przyjaciółka od serca

Bawiły się, szukały u siebie wsparcia, chroniły i wypłakiwały na swoich ramionach. Żegnały przyjaciół oraz swoje nienarodzone dzieci, przechodziły przez kolejne romanse i kłopoty rodzinne. Nie brakowało spięć, ale te tylko umacniały ich więź. Wydawało się, że nic ich nie rozdzieli. Niestety. - Walcz o swoje marzenia! - poradziła przyjaciółce Yang i wyjechała do Szwajcarii, zostawiając Mer samą! 

Kolejny zawód i pożegnania

Koledzy rezydenci szybko wypełnili jej domową przestrzeń: zostali współlokatorami. Początkowo nie byli jej tak bliscy jak Cristina, ale z czasem znaleźli się w gronie zaufanych osób. Dodawała im otuchy i odwagi. Zachęcała do walki. Ona bitwę o przyjaźń przegrała i sama pozostała na polu walki. George zmarł na stole operacyjnym, a Izzie wyjechała bez słowa.

McMarzenie

To, co miało być jednorazową rozrywką, okazało się miłością życia. Po wielu przeszkodach i przygodach z innymi partnerami: jej z Finnem, jego z Addison i Rose, w końcu zrozumieli, że są dla siebie stworzeni. Derek od początku wspierał Meredith, kiedy ona stawiała czoła demonom przeszłości. Wybaczył jej nawet sabotaż badań. Ich uczucie przeszło próbę: Meredith i Derek ślubowali sobie dozgonną miłość. Po bolesnym poronieniu zostali też rodzicami: adoptowanej Zoli i rodzonego Dereka. Wydawało się, że nic nie może zmącić harmonii w ich związku. Okazuje się, że zawodowe marzenia obojga mogą położyć kres ich szczęściu. Derek opuszcza rodzinę i leci do Waszyngtonu. Czy Mer doświadczy kolejnej straty? 

Niespodzianka

Nowa rezydentka Maggie okazuje się być przyrodnią siostrą Mer - owocem romansu Ellis i Richarda. Nieufna, nie chce uwierzyć Pierce. Zwłaszcza, że ta miała szczęśliwe dzieciństwo i kochających rodziców. Coś, czego smaku ona nigdy nie zaznała. Czy można taką siostrę zaakceptować.

Zastępczy powiernik

Po wyjeździe Cristiny Mer musiała znaleźć sobie nowego powiernika. Jej wybór padł na Aleksa. To u niego szuka wsparcia i rady, gdy mierzy się z problemami rodzinnymi czy zawodowymi. W końcu z kolegów rezydentów pozostał jej już tylko on.

Zapomniana przyszłość?

Wiadomość, że jest nosicielką genu Alzheimera, zmieniła priorytety Meredith na zawsze. Właściwie jej życie dzieli się na: przed i po poznaniu prawdy. Nic więc dziwnego, że od tej chwili robi wszystko, co w jej mocy, by uniknąć smutnego końca matki. Cały czas w tle jej kariery chirurgicznej znajduje się jeden priorytet: badanie nad znalezieniem antidotum lub leku zatrzymującego postęp choroby. Niestety, na razie bezskutecznie. Czas leci, a Mer zaczyna popadać w paranoję i w wielu sytuacjach dostrzega symptomy choroby. Czy uda się jej uciec przed przeznaczeniem?


Dowiedz się więcej na temat: Chirurdzy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje