Chichot losu

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 361
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jeden telefon odmieni jej życie...

W Warszawie trwają zdjęcia do nowego serialu TVP 1 pt. "Chichot losu". W ubiegły czwartek, 2 grudnia, Michał Kwieciński, producent projektu, zaprosił media na konferencję prasową.

Przypomnijmy, że główną bohaterką "Chichotu losu" jest wyzwolona Joanna (Marta Żmuda Trzebiatowska), której życie niespodziewanie komplikuje się pod wpływem dwójki obcych dzieci i tajemniczego Marcina (Mateusz Damięcki).

Scenariusz 13-odcinkowej produkcji został oparty na książce Hanki Lemańskiej pod tym samym tytułem. Jego autorami są Wojciech Tomczyk i Hanka Lemańska. Główna rola żeńska przypadła Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej, znanej widzom m.in. jako Marta Orkisz z "Teraz albo nigdy"! W serialu zobaczymy ponadto: Weronikę Książkiewicz, Karolinę Piechotę, Paulinę Chruściel, Monikę Kwiatkowską-Dejczer, Urszulę Grabowską, Małgorzatę Zajączkowską, Piotra Grabowskiego, Łukasza Simlata, Mariusza Drężka, Michała Rolnickiego i Mateusza Damięckiego.

Reklama

- Gdy tylko dowiedziałam się, że serial jest realizowany na podstawie książki, sięgnęłam po lekturę - opowiada Marta Żmuda Trzebiatowska.

- Była tak wciągająca, że przeczytałam ją w jedną noc. Scenariusz nieco odbiega od jej treści, bo musiał zostać dostosowany do wymogów, jakie stawia serial. Moja bohaterka z zawodu jest psycholożką. Pracuje jako trener relacji interpersonalnych. To kobieta samodzielna i ceniąca sobie swoją niezależność. Należy do osób, które zdecydowanie więcej od życia biorą, niż same dają. Żyje w luźnym związku z Darkiem (Michał Rolnicki), ale nie chce wiązać się z nikim na stałe ani zakładać rodziny.

Duży wpływ na Joannę wywrze spotkanie Marcina (Mateusz Damięcki).

Los jednak przeznaczył dla Joanny zupełnie inną rolę - różną od tej, jaką sobie sama wybrała. Pewnej nocy psycholożka odbierze telefon, który na zawsze zmieni jej dotychczasowe życie.

- Moja bohaterka usłyszy w słuchawce głos koleżanki, która poprosi ją o wyświadczenie przysługi - zdradza aktorka.

- Okaże się, że znajoma nie ma z kim zostawić dwójki swoich dzieci, a koniecznie musi wyjechać na dwa dni. Zaspana i nie do końca świadoma sytuacji Joanna zgodzi się zaopiekować Agatką (Natalia Keber) i Karolkiem (Jakub Jankiewicz). Przez myśl jej nie przejdzie, że to będzie miało jakiekolwiek konsekwencje.

Reżyserem 13-odcinkowego serialu "Chichot losu" jest Maciej Dejczer. Za zdjęcia odpowiada Jarosław Żamojda. Serial pojawi się na antenie TVP 1 w przyszłym roku.

Pragniemy odnotować, że w czasie konferencji promocyjnej "Chichotu losu" reżyser Maciej Dejczer bodaj po raz pierwszy pozował publicznie do zdjęć razem ze swoją żoną Moniką Kwiatkowską-Dejczer, która jest nie tylko bardzo utalentowaną aktorką, ale także piękną i przesympatyczną kobietą.

Agencja W. Impact
Dowiedz się więcej na temat: Chichot losu | Marta Żmuda Trzebiatowska | Mateusz Damięcki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy