Reklama

Castle

Ocena
serialu
9,6
Super
Ocen: 1066
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Zbrodnie, które łączą

W serialu „Castle” jedno morderstwo sprawiło, że narodziła się para niepokonanych detektywów. Z czasem Kate Beckett (Stana Katic) i Richarda Castle'a (Nathan Fillion) połączyło coś więcej niż tylko zamiłowanie do rozwiązywania trudnych zagadek. Przypominamy te, które najbardziej wpłynęły na ich wyjątkową relację.


 

Natchnienie od pierwszego wejrzenia

Reklama

Poznali się za sprawą mordercy, który kopiował przestępstwa opisane przez Ricka w jego książkach. Znudzonemu pisarzowi wystarczyła chwila w towarzystwie Beckett, by odzyskać wenę twórczą i wykreować postać Nikki Heat. Użył znajomości, by móc brać udział w śledztwach prowadzonych przez inteligentną panią detektyw. Kate uważała, że Rick ma mentalność dużego i nieodpowiedzialnego chłopca.


Stara miłość nie rdzewieje...

Will Sorenson rzucił Beckett dla kariery w FBI. Wrócił, by pomóc jej w sprawie porwanego chłopca. Mężczyzna wyjawił Rickowi, że jedna z jego powieści pomogła Kate otrząsnąć się po śmierci matki.


Jak pokonać Nikki Heat?

Fan powieści Castle'a postanowił wyeliminować główną bohaterkę. Dlatego groził i doprowadzał do furii Beckett, w której widział właśnie Nikki. Kiedy fanatyczny morderca wysadził mieszkanie detektyw, Castle zaproponował jej nocleg u siebie, a następnego dnia przygotował naleśniki na śniadanie. Warto nadmienić, że śledztwo prowadziła Jordan Shaw (Dana Delany), o którą Kate była zazdrosna.


Pierwsza porażka uczuciowa

Po arcyciekawej sprawie morderstwa, Castle zaproponował Kate wspólny wypoczynek w Hamptons, ale ta odmówiła. Kiedy zmieniła zdanie, było już za późno. Rick zaprosił byłą żonę Ginę (Monet Mazur).


Jedyny, któremu udało się zbiec!

Policjanci zostali wyrolowani przez potrójnego zabójcę - 3xK. Zanim przestępca uciekł, przetrzymywał Ricka i Ryana. Kate rozpaczliwie szukała partnera. Kiedy jej się to udało, ze łzami w oczach wyszeptała: - Tak bardzo się cieszę, że nic ci nie jest.


Doktorek o krystalicznym charakterze

Josh Davidson (Victor Webster) - kardiochirurg o zmysłowym głosie. Poza pracą w szpitalu zajmował się wolontariatem. Castle uważał, że związek Kate z lekarzem był poważny.


Przeszłość Beckett

Kate została policjantką tuż po śmierci matki Johanny, by wymierzyć sprawiedliwość tym, którzy ją zamordowali i umorzyli śledztwo. Castle szybko odkrył, że za jej powołaniem kryła się jakaś trauma z przeszłości. Z czasem zdecydował się uruchomić własne kontakty, by szybciej rozwikłać sprawę sprzed lat. To z nim kontaktował się tajemniczy pan "Smith", który posiadał paczkę chroniącą życie Beckett.


Zapomniane wyznanie

Beckett zignorowała ostrzeżenie kapitana i nadal prowadziła prywatne śledztwo. Rick próbował ją ostrzec. Podczas kłótni doszedł do wniosku, że nie wie dokąd prowadzi łącząca ich relacja. Już na pogrzebie Montgomery'ego, Kate została postrzelona w klatkę piersiową. Pochylony nad nią Castle błagał, by nie umierała. Wtedy po raz pierwszy wyznał, że ją kocha. Kiedy kobieta odzyskała przytomność udawała, że nic nie pamięta.


Pułapka bez wyjścia

Tuż po akcji z kwarantanną, para została zamknięta w ogromnej chłodni. Dramatycznie i bezskutecznie próbowali się uwolnić. Kiedy opadli z sił, wtulili się w siebie, a Beckett wyszeptała: - Chcę abyś wiedział, jak bardzo cię k... i niestety, straciła przytomność.


Pierwsza muza Ricka

Podczas międzynarodowego śledztwa, które przejmuje CIA, Beckett poznała Sophię Turner (Jennifer Beals). Kiedyś agentka przez blisko rok spotykała się z Rickiem, ku zaskoczeniu pani detektyw. Okazało się również, że jest szpiegiem i zdrajcą.


Wykonawcy wyroków

Hal Lockwood (Max Martini) pracował dla ludzi odpowiedzialnych za śmierć Johanny. Groził, że zabije Kate, ale zginął z rąk Montgomery'ego. Zaś Cole Maddox (Tahmoh Penikett) to snajper, który zabił matkę Kate.


Uwaga, spoiler!

W finale Kate ruszy w pogoń za Maddoxem i narazi się na śmiertelne niebezpieczeństwo. Wcześniej zignoruje ostrzeżenia Castle'a, który przy okazji wyzna jej miłość. Kiedy zostanie uratowana, uda się do mieszkania Ricka i przyzna, że w najgorszym momencie myślała tylko o nim, i zacznie go namiętnie całować.

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Castle | seriale | Stana Katic | Nathan Fillion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje