Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Krew z krwi": Mroczna intryga i mafijne porachunki! Polacy byli zachwyceni

„Krew z krwi” to pierwszy polski serial Canal+. Produkcja, która zadebiutowała w telewizji 11 kwietnia 2012 roku dość szybko okazała się hitem. Widzów przed ekrany z pewnością przyciągnęła tematyka – mroczne intrygi, mafijne porachunki i kobieta w centrum brutalnego świata mężczyzn. Serial zapoczątkował w Polsce erę produkcji, w których sensacyjna akcja przeplata się z iście skandynawskim sposobem ukazywania emocji. Od premiery pierwszego odcinka mija właśnie 10 lat i z tej okazji ponownie przenosimy się do mrocznego Sopotu, gdzie Carmen toczyła bój na śmierć i życie.

Trójmiejska mafijna saga

"Krew z krwi" swój żywot rozpoczął na antenie Canal+, dla której to stacji był pierwszą produkcją wyprodukowaną przez nią od A do Z. Choć nie był to oryginalny format  - serial oparty był na holenderskiej "Penozie", szturmem podbił słupki oglądalności i zainteresował polskich widzów. Pierwszy odcinek, emitowany również w TVP, zgromadził przed telewizorami ponad 2,5 miliona widzów!

Co stanowiło o sukcesie produkcji? Jednym z głównych czynników była niewątpliwie pełna zwrotów akcji fabuła.

Carmen Rota-Majewska (Agata Kulesza) mieszka na Wybrzeżu, spotyka się z przyjaciółkami, wychowuje trójkę dzieci i bardzo się stara nie zauważać, czym w rzeczywistości zajmują się jej najbliżsi: ojciec - emerytowany boss mafii, oraz mąż i brat - przemytnicy papierosów na sporą skalę. Jednak kiedy mąż ginie w zamachu, a jej i dzieciom zagrażają rosyjska mafia (Aleksander Domogarow) i polska policja, zaczyna walczyć.

Reklama

Pierwszy sezon serialu składał się z ośmiu odcinków i przez kilka tygodni elektryzował widzów, spragnionych emocji i adrenaliny. A trzeba przyznać, że produkcja wyreżyserowana przez Xawerego Żuławskiego zdecydowanie takich doznań dostarczała. Brutalne porachunki z mafią, strzelaniny, szantaże i groźby stanowiły nieodłączne elementy każdego odcinka.

Gwiazdorska obsada

O sukcesie produkcji stanowiła również świetnie dobrana obsada, z brawurową Agatą Kuleszą w roli Carmen na czele. Aktorka musiała zmierzyć się z zupełnie nowym, jak na rok 2012, typem kobiecej bohaterki.

Czuła i ciepła kobieta, wzorowa matka w pewnym momencie zmuszona jest do wkroczenia w brutalny świat kryminalistów, ich krwawych porachunków i obrony tego, co dla niej najważniejsze - rodziny. Bohaterka Kuleszy w trakcie akcji ewoluuje, stając się jedną z najciekawszych postaci kobiecych w historii polskich seriali.

Oprócz Agaty Kuleszy na ekranie mogliśmy oglądać plejadę znanych i lubianych aktorów, w tym Izabelę Kunę, Małgorzatę Buczkowską, Zbigniewa Stryja, Andrzeja Andrzejewskiego, Łukasza Simlata, Aleksandra Domogarowa, Szymona Bobrowskiego, Mariusza Bonaszewskiego oraz Macieja Musiała.

Nieudana kontynuacja

Choć pierwsza odsłona serialu "Krew z krwi" zebrała pozytywne recenzje i cieszyła się dość sporą popularnością, Canal+ nie zdecydował się na stworzenie kolejnej odsłony. Wówczas sprawy w swoje ręce wzięła Telewizja Polska, która w 2015 roku wypuściła drugi sezon hitowej produkcji.

Niestety dla stacji, kontynuacja nie spotkała się już z tak ciepłym przyjęciem, jak pierwsza odsłona. Po wyemitowaniu ostatniego odcinka drugiej serii, w czerwcu 2015 roku, zdecydowano o wycofaniu z dalszej realizacji projektu.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Krew z krwi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy