Canal+: Seriale
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 24
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Hubert Urbański wraca do aktorstwa jako czarny charakter w serialu "Wilk"

Córka przeciwko ojcu, rebelianci w walce z dyktatorem. W każdym z tych międzypokoleniowych konfliktów Hubert Urbański odgrywa rolę głównego przeciwnika młodego pokolenia. Drugi sezon "Wilka" - produkcji Canal+ i Papaya Films w reżyserii Jana Dybusa, jest już dostępny w serwisie Canal+ online.

Z czego wynika odwieczny konflikt pokoleń? Ze zmian w systemie wartości każdej generacji, różnic w świecie, których ich otacza, a może pokolenia buntują się po prostu dla zasady? Właśnie te różnice, bunt przeciwko ograniczeniom i próbę odnalezienia własnego miejsca w niezrozumianym i nierozumiejącym świecie ukazuje "Wilk". W serialu tę uniwersalną opowieść przedstawiono z perspektywy młodego pokolenia walczącego o zmianę otaczającej ich rzeczywistości w przyszłość zbudowaną na "ich" zasadach. Uosobieniem starego systemu jest postać Borysa - ministra rządzącej partii i ojca głównej bohaterki. Przewodzący totalitarnym rządem Dębowski nie tylko nie rozumie wartości pokolenia swej córki, ale i jej samej.

Reklama

Hubert Urbański gwiazdą drugiego sezonu "Wilka"

W postać tę wciela się Hubert Urbański — dziennikarz, prezenter telewizyjny i radiowy, jedna z bardziej rozpoznawalnych osobowości telewizyjnych. Z wykształcenia aktor, który na swoim filmowym koncie ma m.in. występy w serialach takich jak "Kasia i Tomek" czy "Czas honoru". Ostatnio zagrał u boku Piotra Adamczyka i Daniela Olbrychskiego w kryminale "Wrobiony". 

W "Wilku" natomiast partnerują mu przede wszystkim aktorzy młodego pokolenia i debiutanci. W postać córki Borysa Igi wcieliła się Waleria Gorobets ("Apokawixa"), w jej przyjaciółkę Anię debiutująca Jessica Polak. W jednej z głównych ról, jako przywódca rebeliantów, wystąpił raper Kuqe. Na drugim planie pojawili się m.in. znany muzyk Bedoes i twórcy internetowi, tacy jak: Tromba czy Modny Tata oraz tancerka i influencerka Suzie Pacałowska.

"Kiedy twórcy serialu, przyszli do mnie z propozycją zagrania w 'Wilku', właściwie nie miałem żadnych wątpliwości. Przede wszystkim po obejrzeniu pierwszego sezonu, który zrobił na mnie wrażenie. Choć przyznam, że czytając tę nieoczywistą historię i wiedząc o samej, ciekawej formie serialu i tak bym się zgodził" - mówi aktor i prezenter telewizyjny. 

Wszystkie odcinki drugiego sezonu "Wilka" są już dostępne w serwisie Canal+ online.

"Wilk": Kto odpowiada za produkcję Canal+?

Serial wyreżyserował Jan Dybus, który wraz z Michałem Wojciechowskim odpowiedzialny był również za stworzenie scenariusza. Producentem wykonawczym był Kacper Sawicki, a producentem serialu Michał Wojciechowski. Autorem zdjęć był Igor Połaniewicz, za muzykę odpowiadali Adam "Burza" Burzyński i Kamil "Holden" Kryszak. Scenografią w serialu zajęła się Katarzyna Tomczyk, kostiumami Marta Morzy, a charakteryzacją Karina Bielik. Montażystą był Ireneusz Grzyb. Rolę kierowniczki produkcji pełniła Joanna Dembowska. Koordynatorkami produkcji były Melania Sroka i Paulina Traut, asystentką - Vlada Herasymchuk.

W serwisie Canal+ online dostępny jest także pierwszy sezon "Wilka", stanowiący niepowiązaną z nowymi odcinkami historię. W rolach głównych wystąpili: Agata Kulesza, Magdalena Boczarska, Grzegorz Damięcki, Grzegorz Małecki, a także Sebastian Dela, Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys "Bedoes" Przybylski.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Hubert Urbański | Wilk (serial)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy