Canal+: Seriale

Ocena
serialu
6,9
Niezły
Ocen: 8
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Emigracja": Nowy serial Canal+ na podstawie książki Malcolma XD

Powstanie serial na podstawie głośnej powieści Malcolma XD "Emigracja". Produkcję przygotowuje Canal+, a główne role zagrają Tomasz Włosok ("Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa") i Michał Balicki ("Hiacynt").

"Emigracja" Malcolma XD: Canal+ realizuje serial

Rozpoczęły się prace nad realizacją serialu w oparciu o głośną powieść "Emigracja" autorstwa Malcolma XD. Książka sprzedała się w nakładzie 65 tysięcy egzemplarzy, a produkcją seriali zajmie się Canal+.

Informacje na temat produkcji pojawiły się na oficjalnym profilu Canal+ Polska w Facebooku.

Główne role w serialu zagrają Tomasz Włosok ("Kruk", "Piosenki o miłości", "Jak zostałem gangsterem. Prawdziwa historia") oraz Michał Balicki ("Hiacynt", "Planeta Singli. Osiem historii").

Reklama

Reżyserem 10-odcinkowego serialu będzie Łukasz Kośmicki ("Klangor"), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Zdjęcia do serialu będą realizowane w Polsce i w Londynie. Premiera wiosną 2023 roku w Canal+.

O czym jest książka Malcolma XD "Emigracja"?

Malcolm XD w ciągu ostatnich lat opublikował w internecie kilkadziesiąt krótkich opowiadań. Jest też autorem kultowej historii o "Ojcu wędkarzu", która doczekała się nawet ekranizacji (scenariusz do "Fanatyka" napisał sam Malcolm XD, reżyserią zajął się Michał Tylka, a w filmie zagrali m.in. Piotr Cyrwus, Marian Dziędziel, Jan Nowicki czy Anna Radwan).

"Emigracja" to książka o młodym człowieku, który po ukończeniu liceum w małym miasteczku decyduje się na wyjazd zarobkowy do Wielkiej Brytanii. Bohater w charakterystyczny sposób opowiada o dorastaniu w powiatowej Polsce, obfitującej w przygody trasie do Londynu i samym życiu emigranta. O tirowcach, cygańskich handlarzach kamperami, anarchistach-squattersach, recydywistach ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości, rosyjskich oligarchach, zubożałej angielskiej arystokracji, stulejarzach i klubach go-go (opis za lubimyczytac.pl).

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Canal+: Seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama