Reklama

Bunt

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 67
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Bunt": Nowy serial TVN będzie hitem? Co za obsada!

Już w poniedziałek 31 stycznia o godz. 18:25 w TVN i Playerze zadebiutuje nowa codzienna propozycja fabularna z Janem Wieczorkowskim. Na spotkaniu prasowym zaprezentowany został pierwszy odcinek. Młodzi aktorzy z serialu "Bunt" opowiedzieli również o swoich bohaterach. Czego można się spodziewać po nowym serialu TVN?

"Bunt": Nowy serial TVN

31 stycznia na antenie TVN oraz platformie Player zadebiutuje nowy serial "Bunt!", którego bohaterami są wychowankowie ośrodka dla trudnej młodzieży oraz ich opiekunowie. Za każdym z bohaterów stoi jakaś historia, trudna przeszłość, która kadzie się cieniem na ich teraźniejszości. W przypadku Kajetana, Lolity, Niny, Jajka, Zośki, Bola, Hakiera i ich kolegów są to, m.in. dysfunkcyjne rodziny, konflikty z prawem, używki czy niewłaściwe towarzystwo. 

W Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, do którego trafili, apodyktyczna dyrektorka Agata Gawron (Monika Buchowiec) nie ułatwia im życia, konsekwentnie wprowadza nowe obostrzenia i kary, które blokują młodzież, poniżają ją i jeszcze bardziej pogrążają w problemach. Efekt? Młodzi nie wytrzymują i wybucha tytułowy bunt. Kiedy sytuacja staje się tak poważna, że zbuntowanym grozi interwencja policji i więzienie, na ratunek spieszy były dyrektor ośrodka, legendarny Tomasz Wilk (Jan Wieczorkowski), który w wyniku dramatycznych wydarzeń z przeszłości skazał się na banicję w Bieszczadach. 

Reklama

Nowy serial już od 31 stycznia w TVN i Playerze!

Kogo zobaczymy w serialu?

Starsze pokolenie wychowawców i ich bliskich zagrali: Jan Wieczorkowski (Tomasz Wilk), Monika Buchowiec (Agata Gawron), Magdalena Turczeniewicz (Anna Krajewska), Antoni Milancej (Bartek Krajewski), Bartosz Picher (Radek Jurgowicz), Lidia Sadowa (Małgosia Jurgowicz), Krzysztof Piątkowski ("Winetu"), Marta Mazurek (Kaśka Biela), Weronika Asińska (Monika Zawada) i Paweł Dobek ("Ciepły"). 

W młodych buntowników wcielili się: Natalia Jędruś (Róża), Maciej Kucharski (Kajetan), Ola Grabowska (Majka), Małgorzata Majerska (Nina), Maja Wolska ("Lolita"), Iga Górecka (Zośka), Maciej Kosiacki ("Jajko"), Jakub Pruski ("Hakier"), Aleksander Kaleta ("Bolo") i Maciej Kobiela ("Gruby"). 

"Bunt": Nowy serial z Janem Wieczorkowskim w TVN

Nie tylko młodzi się buntują

Z okazji premiery nowego serialu w Elektrowni Powiśle odbyło się spotkanie prasowe z twórcami, poprzedzone projekcją pierwszego odcinka. Aktorów reprezentowali: Lidia Sadowa, Magdalena Turczeniewicz, Krzysztof Piątkowski, Bartosz Picher, Natalia Jędruś, Iga Górecka, Małgorzata Majerska, Maciej Kosiacki, Maciej Kucharski. Natalia Jędruś opowiedziała o swojej bohaterce Róży, która w pierwszym odcinku pojawia się w ośrodku. Chce się w nim znaleźć, aby rozwikłać zagadkę śmierci swojej przyjaciółki Majki. 

"Róża nie przypadkiem pojawia się w ośrodku. Tak naprawdę robi wszystko, żeby się tam dostać. To jej cel i pierwszy przejaw buntu. Uważa, że tak samo jak dorośli ma prawo czuć, kochać i podejmować za siebie decyzje. Kieruje się emocjami - najpierw działa, potem myśli. Jest bardzo zdeterminowana, aby osiągnąć cel. Jest poraniona przez życie i mocno zagubiona" - powiedziała o swojej bohaterce Natalia Jędruś. 

W rolę Kajetana, ośrodkowego rapera i poety, wcielił się Maciej Kucharski, student wrocławskiej Akademii Teatralnej. "Jestem bardzo ciekawy Kajetana i wciąż dowiaduję się o nim nowych rzeczy. Bardzo się bałem tej postaci. Ja mam zaraz 23 lata, Kajetan 18. W tym wieku to duża różnica. Nie jestem też raperem, a bunt jest mi obcy, ponieważ jako nastolatek za bardzo się nie buntowałem" - przyznał Maciej Kucharski. 

Jan Wieczorkowski gwiazdą nowego serialu TVN! Tak zmienił się dla roli

Przede wszystkim dobra atmosfera

Wszyscy młodzi aktorzy podkreślali, że głównym bohaterem serialu jest ich cały zespół - pełen energii, entuzjazmu, zżyty i zaprzyjaźniony. Integracji przysłużyły się niewątpliwie zdjęcia realizowane w zabytkowym pałacu w Młoszowej koło Trzebini. "Zależało nam, żeby wyjść ze sztampy. 

"Bunt!" to serial codzienny, w którym grupa młodych ludzi - szukających swojej tożsamości, potwierdzenia siebie, ciepła, miłości, nieradząca sobie z emocjami - napędza całą machinę emocji, którą widać na ekranie" - dodaje reżyser Dariusz Twaróg. Pierwszy odcinek serialu już w poniedziałek 31 stycznia w TVN i Playerze. Produkcję będzie można oglądać od poniedziałku do piątku o godzinie 18:25.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy