Reklama

BrzydUla

Ocena
serialu
9,9
Super
Ocen: 30168
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Urodzona komediantka

Wielbiciele krawcowej Izy, pogromczyni Pshemko, doskonale wiedzą, że Dominika Kluźniak ma talent i potrafi rozśmieszyć nawet najbardziej opornych.

Bawiła nas do łez, gdy jako Iza ostentacyjnie mdlała, chcąc wymusić spokój w pracowni, a po chwili ze stoickim spokojem opowiadała Uli (Julia Kamińska) o swoim podstępie. Ta serialowa rola to wyjątek w karierze aktorki, która w telewizji z reguły pojawia się epizodycznie. Jej serce należy bowiem do teatru B i kina.

Reklama

Zresztą uznanie dla jej aktorskich umiejętności pojawiło się jeszcze na studiach, kiedy w 2003 r. zdobyła nagrodę dziennikarzy na XXI Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. Dwukrotna laureatka "Feliksa Warszawskiego" (2004 i 2010 r.) jest ulubioną aktorką Agnieszki Glińskiej, która reżyserowała jej dyplom.

- Ona wymyśla dla mnie zadania, które nigdy się nie powtarzają. To dla mnie ważne, bo w teatrze wystrzegam się powtórzeń - mówi Dominika. Aktorka ceni reakcję uśmiechniętego widza.

- Kiedy ktoś przychodzi kilka razy na ten sam spektakl, jest to dowód na to, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Aktorka dobrze się czuje w drugoplanowych rolach, bo jej kreacje znajdują uznanie, a ludzie wyrażają się o nich pozytywnie.

Wulkan energii Kluźniak jest niezwykle energiczną osobą, co wykorzystuje w swoich komediach Andrzej Saramonowicz.

- Pisząc dla Dominiki rolę Ewy Silberberg ("Jak się pozbyć cellulitu") miałem świadomość jej talentu komediowego, temperamentu i warunków fizycznych, ale to, co zobaczyłem na planie, przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Niemal cała ekipa zbiegła się do reżyserskiego monitora, żeby przyglądać się, jak gra scenę za sceną - mówił reżyser.

Chciałbyś sobie przypomnieć pełną obsadę serialu "Prosto w serce". Zobacz tutaj!

nex

Świat Seriali

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: BrzydUla

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje