Reklama

Breaking Bad

Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 169
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Breaking Bad": Gwiazdor twierdzi, że ludzie wkrótce zapomną o serialu

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że "Breaking Bad" jest jednym z najlepszych seriali w historii telewizji. Produkcja ta znajduje się w każdym zestawieniu najlepszych, a pamięć o niej buduje na nowo serialowy spin-off zatytułowany "Zadzwoń do Saula". Mimo to występujący w obydwu tych serialach Bob Odenkirk twierdzi, że widzowie wkrótce nie będą pamiętać o "Breaking Bad".

Stworzony przez Vince’a Gilligana serial "Breaking Bad" opowiada historię nauczyciela chemii w liceum, Waltera White’a (w tej roli Bryan Cranston). Kiedy White dowiaduje się, że choruje na raka, postanawia zdobyć pieniądze na leczenie. Wraz ze swoim uczniem Jesse’m Pinkmanem (Aaron Paul) rozpoczyna produkcję i sprzedaż metamfetaminy. Wkrótce pojawiają się pierwsze kłopoty, które z czasem pomaga rozwiązywać szemrany prawnik, Saul Goodman (Odenkirk).

Choć Odenkirk kojarzony jest głównie z roli Goodmana w serialach "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula", w latach 90. ubiegłego wieku był autorem skeczów dla popularnych programów "Saturday Night Live" oraz "Mr Show". Na podstawie doświadczeń z nimi związanych, twórca i aktor uważa, że popularność seriali i programów w danym okresie nijak nie przekłada się na ich nieśmiertelność. Odenkirk uważa, że wcześniej czy później wszystkie zostaną zapomniane.

Reklama

"Jestem świadomy tego, w jak szybkim tempie porusza się teraz popkultura. Wiele rzeczy, które robiłem i które można nazwać kultowymi, niedługo zostaną zapomniane. Rzeczy takie jak +Mr Show+, z którego jestem super dumny, a nawet skecze, które napisałem do 'Saturday Night Live'. Już są bliskie zapomnienia. Prawda jest taka, że nawet jeśli chodzi o takie seriale jak +Breaking Bad+, to za kilka lat będę musiał przypominać ludziom, co to były za produkcje" - powiedział Odenkirk w rozmowie z "The Guardian".

"Pamiętam, że kiedyś dostałem broszurkę, która poświęcona była rocznicy serialu 'MASH'. Wtedy sobie pomyślałem, że tego serialu nikt nie pamięta. Spróbujcie zagadnąć 25-latka na temat 'MASH'. Nie będzie miał bladego pojęcia, o czym mówicie. Przez dziesięć lat był najgłośniejszy serial w telewizji, a dzisiaj jest kompletnie zapomniany" - argumentuje dalej aktor.

Odenkirk, którego ostatnio można było zobaczyć w niespodziewanej roli w thrillerze sensacyjnym "Nikt", pracuje obecnie nad pamiętnikami poświęconymi swojej karierze. Książką nosić będzie tytuł "Comedy Comedy Comedy Drama".


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama