Reklama

Serialowe nowości, czyli co wkrótce zobaczymy w TV

Okres wakacji wszystkim kojarzy się z beztroskimi chwilami i odpoczynkiem.. także tym od seriali i produkcji telewizyjnych. My odpoczywamy, ale aktorzy i ekipa produkcyjna intensywnie pracują, by jesienią powrócić ze zdwojoną siłą. Coraz to nowe motywy, wątki i bohaterowie, a wszystko po to żeby skraść serce widza i osiągnąć sukces. My jednak wiemy, że nie wszystkim się to udaje, bo konkurencja jest duża, a widz wymagający. Dlatego już dziś przygotowaliśmy dla was przegląd jesiennych nowości, na które warto zwrócić uwagę po wakacjach.Pierwszy z seriali, któremu się przyjrzymy będzie nosił tytuł "Ukrainki" lub "Dziewczyny z Ukrainy" (ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła).  Poznamy w nim losy ukraińskich dziewczyn żyjących w Polsce. Główne bohaterki to trzy przyjaciółki: Uliana (Anna Gorajska), Polina (Magdalena Wróbel) i Olyia (Katarzyna Ucherska). Dziewczyny przeniosły się ze Lwowa do Warszawy, aby móc realizować swoje marzenia i zyskać szansę na lepsze życie. Serial pokaże jakie trudności czekają na obcokrajowców przyjeżdżających do Polski ale także to, jak można je pokonywać. W serialu wystąpią również m.in. Dorota Segda, Marta Lipińska, Marian Dziędziel i Krzysztof Stelmaszyk.

Reklama

Kolejną nowością będzie serial biograficzny o życiu i twórczości artysty międzywojennego - Eugeniusza Bodo. Jak na razie wiemy tylko, że wstępne prace nad serialem już ruszyły, a w rolę pierwszoplanową wcieli się Antoni Królikowski. Pamiętając jednak o sukcesie produkcji o Annie German, czekamy na tę premierę!

"Wersal" z pewnością będzie najdroższą premierą w jesiennej ramówce. Canal+ wyda na 10-odcinkowy serial około 30 mln dolarów. Ta kostiumowa produkcja będzie opowiadała o czasach panowania we Francji króla Ludwika XIV. W rolę kontrowersyjnego monarchy wcieli się George Blagden, znany z roli duchownego w serialu "Wikingowie". Szczegóły dotyczące fabuły i bohaterów nie są jeszcze znane, wiadomo jednak, że Canal+ liczy na wielki światowy sukces. Czy  to się uda? Zobaczymy już w listopadzie.

"Powiedz tak" to serial w reżyserii Patricka Yoki. Główną bohaterką jest Basia - młoda, starająca się usamodzielnić kobieta. Zajmuje się organizacją ślubów i wesel, a w każdym z odcinków poznaje historię innej pary. Perypetie i zawirowania w życiu młodych często bywają dramatyczne i niosą za sobą przykre skutki. Już jesienią, na antenie Polsatu, zobaczymy, jak ludzie u progu dorosłości pokonują przeszkody, które przygotowało im życie.

"Żony więźniów" to kolejna propozycja Polsatu. Serial jest inspirowany brytyjskim "Prisoners Wives" i przybliży losy czterech kobiet, które są związane z mężczyznami odsiadującymi wyrok. Przedstawiane historie często będą wstrząsające, mrożące krew w żyłach, a jednocześnie bardzo wzruszające. Polski odpowiednik ma liczyć 13 odcinków. W obsadzie znajdą się Olga Bołądź, Monika Krzywkowska, Antoni Pawlicki, Beata Ścibakówna, Ireneusz Czop i Paulina Gałązka.

Jesienią na ekranach pojawi się też drugi sezon polskiego serialu "Zbrodnia". Druga seria będzie oparta na kolejnej części bestsellerowego cyklu Viveki Sten - "W zamkniętym kręgu". W tym sezonie spokojne życie mieszkańców po raz kolejny zostanie zaburzone przez szereg niecodziennych zdarzeń. Śledztwo prowadzić będzie Tomasz Nowiński, w którego postać wciela się Wojciech Zieliński. Na ekranie zobaczymy ponownie Magdalenę Boczarską, Radosława Pazurę, Joannę Kulig i Dorotę Kolak. Dodatkowo, w tym sezonie do ekipy dołączą Tamara Arciuch, Aleksandra Popławska, Łukasz Nowicki oraz Rafał Cieszyński.


"Prokurator" to nowy serial kryminalny, który zostanie wyemitowany przez telewizyjną Dwójkę. Główny bohater to emerytowany prokurator, który ma do rozwiązania kryminalną zagadkę z przeszłości swojej rodziny. Oprócz głównego wątku przewijającego się przez cały sezon, w każdym z odcinków będzie rozwiązywana kolejna niezależna sprawa kryminalna. Tytułowego prokuratora zagra Jacek Koman, a młodego policjanta pomagającego w  działaniach - Wojciech Zieliński.

"Orzeł" to wojenna produkcja o dziejach załogi okrętu ORP, podczas II wojny światowej. Nowe informacje, możliwości techniczne i brak cenzury pozwoliły na przedstawienie historii okrętu  nieco inaczej, niż stary film kręcony na bliźniaczym okręcie "Sęp". Widzowie będą mogli poznać losy "Orła" od tych przedwojennych, przez walkę w czasie wojny, aż po wypłynięcie w ostatni rejs. Scenarzystą serialu jest Jarosław Sokół, autor scenariuszy do "Czasu honoru".

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje