Blondynka
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 831
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Julia Pietrucha: Jadę na Ukrainę

Julia Pietrucha wraca na ekrany telewizorów w drugim sezonie serialu "Blondynka". Aktorka opowiada o swojej roli, do której wróciła po trzech latach oraz o planach zawodowych.


Pierwsza seria "Blondynki" emitowana była wiosną 2010 roku. Na plan wróciłaś w maju 2013. Nie zapomniałaś swojej bohaterki?

- Scenariusz jest tak dobrze napisany, że wystarczyło przeczytać go kilka razy, aby przypomnieć sobie Sylwię. Poza tym moja bohaterka zmieniła się, tak jak i ja. Nie ukrywamy tego, że upłynął czas. Ważne jest także to, że mamy tę samą ekipę, aktorów, reżysera. To wszystko pomogło mi przypomnieć sobie "Blondynkę".

"Blondynka" realizowana jest pod Warszawą, w małej miejscowości. Czy to dodaje uroku pracy?

Reklama

- Owszem. Myślę, że to nadaje uroku nie tylko pracy, ale też całej naszej opowieści. Bez tego nie byłoby naszych postaci ani atmosfery, jaka panuje w serialowych Majakach.

Twoja bohaterka, to weterynarz. Masz przez to do czynienia ze zwierzętami różnej maści. Oswoiłaś się już z nimi?

- Przy pierwszym sezonie przyzwyczaiłam się do pracy ze zwierzętami. Na początku bałam się koni. Teraz nie mam już problemu, tym bardziej, że mamy treserów, którzy odpowiadają za nasze bezpieczeństwo. Nie boję się nawet pracować z bykiem Toro, który jest już tak stary, że nie dałby rady nikogo staranować. Choć wiem, że są aktorzy, którzy grają ze zwierzętami, a przeraźliwie się ich boją. Nie wyobrażam sobie takiej pracy.

Sylwia jest kobieca, ale niewyzywająca. Miałaś wpływ na to, w co będzie ubrana w drugiej serii?

- Nie miałam wpływu na styl mojej bohaterki, choć starałyśmy się o to, żeby był prosty. Sylwia jest kobieca, ale też nie wyróżnia się specjalnie. Strój jest stonowany, co odzwierciedla stan jej uczuć.

Jakie masz kolejne plany zawodowe?

- Jadę na Ukrainę kręcić zdjęcia do filmu o Bohdanie Chmielnickim. Zagram jego żonę. To jest produkcja ukraińska. Zaczęłam się uczyć języka. To będzie wspaniała przygoda!

Julia Pietrucha - aktorka niezawodowa, Miss Polski Nastolatek z 2002 roku. Zagrała m.in. w filmach: "Tatarak", "Jutro idziemy do kina" oraz w serialach "39 i pół", "Miasto z morza", "Rodzina zastępcza plus", "Teraz albo nigdy", "Galeria". Laureatka Specjalnej Nagrody Aktorskiej na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 1 września na antenie TVP1 wyemitowany zostanie pierwszy odcinek drugiej serii serialu "Blondynka" z Pietruchą w roli głównej. Ma 24 lata.

 

Rozmawiała: Dominika Gwit (PAP Life)


swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Blondynka | seriale | Julia Pietrucha
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy