Reklama

Blondynka

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 722
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Blondynka": Urzeczeni Podlasiem

Praca w Supraślu uświadamia aktorom, na czym polegał urok dawnych Kresów. Tu wciąż żyje się w spokojnym rytmie i spotyka ludzi bezinteresownie życzliwych.

Tempo pracy jest dobre, ale na planie „Blondynki” nie ma tak częstej w innych produkcjach nerwowości. Krzysztof Gosztyła zdradza nam, dlaczego tak się dzieje.

Reklama

– Jesteśmy zgraną, dobrze rozumiejącą się ekipą – mówi aktor wcielający się w doktora Fusa. – Wprawdzie przyjeżdżamy tutaj do pracy, wstajemy wcześnie rano, ale o stresie nie ma mowy. Nikt nie podnosi głosu, brak niepotrzebnych pohukiwań. Duża w tym zasługa reżysera Mirosława Gronowskiego, to on tworzy odpowiedni nastrój. Dlatego nie odnoszę wrażenia, że mamy do czynienia z kieratem. Cieszę się, że tym razem zostanę na tych terenach kilkanaście dni, będę miał wreszcie okazję pozwiedzać okolicę – mówi aktor, którego bohater miał przed chwilą spięcie z grupą pielgrzymów.

Potrącony przez samochód pies, którego wiózł do lecznicy, wymagał natychmiastowej pomocy, a pątnicy nie zamierzali odblokować drogi.

Wrażliwa alpaka

- Sceny ze zwierzętami zawsze wnoszą coś interesującego, niesztampowego, emocjonującego. Mimo że są one szkolone, nie da się w pełni przewidzieć, jak zachowają się przed kamerą, ale jeszcze nigdy nas nie zawiodły - przyznaje Joanna Moro. - Dbamy o nie, szanujemy ich wysiłek, jesteśmy dla nich cierpliwi. W tej serii niesamowicie rozczuliła mnie alpaka. Była nieco wystraszona, przytulała się do mnie. To wrażliwe, delikatne i inteligentne zwierzę.

Dla Joanny  Moro zdjęcia na Podlasiu są miłą odskocznią od codziennych spraw.

- Praca poza Warszawą to nie tylko kilka intensywnych godzin na planie, ale również wspólne kolacje, dzięki czemu możemy lepiej się poznać i zintegrować - mówi.

– Zawsze chętnie wracam do Supraśla, nigdy się w tym miejscu nie nudzę. Uwielbiam jazdę na rowerze, a tutaj są doskonałe tereny do tego typu rekreacji. Mamy też klimatyczne, stare uliczki, jest plaża i przepiękne
Muzeum Ikon.

Ofiara wypadku

Serialową panią weterynarz czeka w nowym sezonie wiele sercowych rozterek. Ale teraz przed nią trudna scena ratowania kundelka, który znajdzie się przed autem Rychterowej (Ewa  Kasprzyk). Zanim jednak padnie
komenda "Akcja!", wytresowanego psa trzeba przybrudzić i uśpić na kilka minut, żeby w trakcie ujęcia sprawiał wrażenie nieprzytomnego.

Wszystko odbywa się pod ścisłą kontrolą prawdziwego weterynarza i doświadczonego tresera.

- Niełatwo grać tego rodzaju sceny - mówi Krzysztof  Kiersznowski. - Wiem, że naszym zwierzakom nic złego się nie stanie, lecz widok leżącego bez czucia psa wywołuje u mnie smutek. Tym bardziej że sam posiadam wspaniałego shih tzu! Grający Pula-Hulę aktor postanowił spędzić urlop w okolicach Supraśla, gdzie zachwycił go pejzaż, cisza i pierogi z... marchewką.

- Dzięki roli w "Blondynce" odkryłem naprawdę magiczny zakątek - dodaje aktor.

KRAS

Dowiedz się więcej na temat: Joanna Moro | Blondynka | Krzysztof Gosztyła

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje