Reklama

Blondynka

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 722
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Blondynka": Magda Schejbal kocha muzykę folkową i... przystojnego górala!

Magdalena Schejbal, czyli Jagna z "Blondynki", oceniać będzie gwiazdy "SuperSTARcia", które dziś wieczorem zmierzą się z muzyką... folkową. Aktorka nie kryje, że kocha folk!


Reklama


Magdalena Schejbal przez kilkanaście miesięcy mieszkała w Zakopanem - stolicy polskiego folku. To właśnie tu - w samym sercu Podhala - spotkała Sławomira Ziębę-Drzymalskiego, mężczyznę, u boku którego odnalazła prawdziwe szczęście i którego nazywa miłością swojego życia. Aktorka przeniosła się do Zakopanego, kiedy pracowała na planie kręconych tu "Szpilek na Giewoncie". Szybko zdobyła zaufanie i sympatię górali, a w domu z widokiem na Tatry po raz pierwszy w życiu czuła się naprawdę... u siebie.

- Znajomi twierdzą, że podłapałam góralski zaśpiew. Mam korale, kierpce i kapce na zimę. To nie żadna cepelia, tylko ubranie! Fajnie, że wraca moda na folklor, ten podhalański jest nieprzerwanie żywy i wyjątkowo piękny - mówiła w wywiadzie.

Magdalena Schejbal zafascynowała się w czasie swojego pobytu w Zakopanem sztuką góralską. W domach znajomych znalazła kilka szkiców Witkacego, natknęła się na prace Władysława Trebuni-Tutki, zakochała się w muzyce folkowej i... hafcie.

- Dostałam wręcz świra na punkcie haftu! Mam przepięknie ręcznie haftowaną pościel z parzenicami i gaździkami - opowiadała w rozmowie z miesięcznikiem "Twój Styl".

Choć serialowa Ewa Drawska ze "Szpilek na Giewoncie" od pewnego czasu znów mieszka w Warszawie, nie przestała i - jak zapewnia - nigdy nie przestanie kochać gór. Stara się wracać do Zakopanego, kiedy tylko ma wolny czas, choćby na kilka dni, na weekend...

Magdalena Schejbal była jedną z ambasadorek akcji charytatywnej "Folk daje uśmiech" zorganizowanej przez grupę artystów zrzeszonych w organizacji społecznej For Kids.

Dziś - 7 listopada - Magda będzie miała okazję udowodnić, że na folku zna się naprawdę świetnie. Zasiądzie u boku Haliny Mlynkovej i Wojciecha Manna w jury "SuperSTARcia", by oceniać uczestników show, którzy tym razem mierzyć się będą z muzyką folkową i po raz pierwszy zaśpiewają w duetach. Na 6. odcinek "SuperSTARcia" TVP2 zaprasza dzisiaj o godzinie 21.05.

Dowiedz się więcej na temat: Magdalena Schejbal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje