Biały Lotos White Lotus

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 14
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Biały Lotos": Powstanie mistrzowski sezon kultowego serialu

Mistrzowski sezon to formuła znana z popularnych programów typu reality show. Jest to zazwyczaj specjalny odcinek, w którym spotykają się ulubieni przez fanów uczestnicy poprzednich sezonów. Z tej formuły chce skorzystać Mike White, twórca słynnego serialu "Biały Lotos" stacji HBO. Choć to na razie tylko wstępny pomysł, filmowiec nie wyklucza, że w przyszłości powstanie mistrzowski sezon tej produkcji.

"Biały Lotos": Co to za serial?

Stworzeniu mistrzowskiego sezonu "Białego Lotosu" sprzyja formuła tego serialu. Dwie dotychczasowe serie tej produkcji były bowiem odrębnymi historiami z zupełnie nowymi bohaterami, a łączącą je klamrą była jedynie tytułowa sieć hoteli, w których rozgrywa się akcja.

W pierwszym sezonie odwiedziliśmy Biały Lotos na Hawajach, w drugim we Włoszech. Akcja trzeciego sezonu serialu ma rozgrywać się w Azji. W obu sezonach pojawiła się też postać grana przez Jennifer Coolidge, ale oprócz niej w rolę gości Białego Lotosu wcielili się inni aktorzy. Podobnie będzie w trzecim sezonie, choć planowane są też gościnne występy aktorów, których już widzieliśmy w produkcji.

Mike'owi White'owi nie jest obca formuła mistrzowskiego sezonu. Choć sam nie miał okazji w takim wystąpić, był jednym z zawodników w popularnym reality show "Ryzykanci" ("Survivor"), który niedawno został zdjęty z anteny po emisji 44. sezonu. Twórcy tej produkcji zrealizowali kilka jej mistrzowskich sezonów.

Reklama

"Biały Lotos": Mistrzowski sezon

"Najprościej byłoby stworzyć zwyczajną antologię, ale uważam, że o wiele zabawniej jest dodać do serialu jakieś drobne wątki, które przewijają się w kolejnych sezonach. Jeśli uda nam się zrealizować kilka sezonów, byłoby fajnie, gdyby udało się też stworzyć jeden mistrzowski sezon" - powiedział White w rozmowie z portalem "The Hollywood Reporter".

White jest też otwarty na eksperymenty z fabułą "Białego Lotosu". Motywem, który przewija się w obu poprzednich sezonach było znalezione na początku ciało i późniejsze cofnięcie się w czasie, by powoli odkrywać tajemnicę tej śmierci.

"Nie zawsze musi to być trup. Jest wiele sposobów, które chcemy wykorzystać w kolejnych sezonach. To przede wszystkim serial o ludziach. Widzowie mogą też oczekiwać świeżej tajemnicy. Ale nie czuję się ograniczony tymi oczekiwaniami. Dla mnie to ma być dobra zabawa" - tłumaczy twórca. Na ciąg dalszy serialu trzeba jednak będzie poczekać. Prace nad trzecim sezonem "Białego Lotosu" zostały wstrzymane przez strajk scenarzystów.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Biały Lotos

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy